www.pespritelcloveka.cz

Je fajn, ale Alík byl lepší…

Při vybírání druhého (třetího, čtvrtého… patnáctého…) si říkáme, co s tím novým uděláme lépe než se psem starším, co ho naučíme už jako malého, a na co naopak nebudeme spěchat. Ale… někdy je naše představa tak vzdálená realitě. Znáte to?

I to je jedno z témat v novém čísle Pes přítel člověka číslo 7, a na co se ještě můžete těšit?

Mohu psu dávat drůbeží krky? Určitě často slýcháváte varování, abyste psovi nikdy nedávali drůbeží kosti. Za touto dobře míněnou radou ale většinou chybí důležitý dovětek: tepelně opracované! V tom případě je varování správné. Syrové drůbeží krky mají výhody pro výživu psů.

Kráska a zvíře – pohádka trochu jinak. Jaké to je vzít si z útulku psa, se kterým první dny, týdny nesouzníte, brečíte bezmocí? Příběh, který stojí za to si přečíst.

Je chov pod ČMKU záruka kvality? Bohužel není… Aneb když si je ČMKU jistá svou mocí a chovatelé jsou bezmocní. Rozhovor na smutné téma o ztrátě důvěry, naděje a hledání cesty nové – KDE a JAK chovat. Pojďte s námi do toho!

Kámen, nebo nůž? Tipnete si, čeho se tato volba týká? Ano, trimování psů.

MAMON je metla lidstva, a platí to i u psí smečky? Jana Henychová u své početné smečky huskyů našla odpověď.

Tradiční plemeno netradičně? Knírač malý barevný a parti, tzv. americký – právě tomu jsme věnovali náš portrét plemene.

Velký problém malých plemen? To je luxace pately, pojďme se na toto bolestivé téma podívat podrobněji.

Kam s pamlsky? Pro jaké druhy aktivit se psem se hodí různé způsoby uchování pamlsků a proč? Vyzpovídala jsem na toto téma dvě mladé nadějné psovodky Terezu Vacíkovou a Markétu Děkanovou.

Znáte termín zahradní psi? Rodinný domek se zahradou, na které spokojeně odpočívá pes. Je to v nás hluboce zakořeněno – pes potřebuje zahradu, na zahradu patří pes, u nás v rodině byl vždycky pes… Jenže zahrada je výborný sluha, ale zlý pán. Velmi zajímavé zamyšlení od Vandy Říhové, jak takoví psi končí, jak se s nimi pracuje v útulku a kteří aktuálně hledají nový domov.

Královský pudl a výcvik? Odpověď možná najdete v rozhovoru s majitelkou Efrana z Hlubockého dvora, který má složeny tyto zkoušky: BH-58b, IPO-V (95, 93, 92), IPO-UPr1, IPO-UPr2, IPO-UPr3, IPO-SPr1, IPO-SPr2, IPO-SPr3. Navíc s těmi nejvyššími výstavními tituly…

Víte, co se skrývá pod názvem Mud Dog Race Spring? Velká reportáž pohledem závodnice a také autorky titulní fotografie časopisu Kateřiny Šalé.

Co vás (a vašeho psa) naučíme?

Couvání okolo vás

Jdeme měřit! První díl nového seriálu o ošetření a manipulaci se psem po dobrém se věnuje měření psa. Ať už kvůli pořízení nového obojku/postroje/oblečku, anebo kvůli svodu/závodům, kde se zapisuje kohoutková výška zvířete.

Co je to target, jak jej využívat v běžném životě? To se skrývá pod názvem TLAPKY NA ZNAČKU!

Víte, že provedení do pozice lehni může být na několik způsobů? S odlišnými pohyby těla? Na jiné povely? Lehni jako statická pozice, návodně a srozumitelně pohledem Saši Křivohlavé.

Agility – rubrika, která nám roste každým číslem.

S KÝM běháte AGILITY? Trénink s Eli. Je fajn, ale Alík byl lepší… Téma Marjánky Kociánové. AGILITY není „chvilkový“ koníček – dvojitý rozhovor s Petrou Vydrovou a Bárou Malcovou. Nejen agility s malinou, obsáhlý rozhovor Petry Baďurové s Petrou Šenovou o agility, ale především o životě a práci s belgickými ovčáky.

Nechybí samozřejmě:

Zajímavosti z psího světa

Poradny

Vaše příběhy

Tip na výlet

Nabídka psů hledajících domov, tentokráte německých ovčáků

A nechybí soutěž – tentokráte o medvěda

Nové číslo Pes přítel člověka č. 7 v prodeji právě teď. K objednání i na www.casopisyprovas.cz (bez platby za poštovné) či v elektronické verzi na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis