Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

6 let stará fena tibetského španěla, zlatobílá. Slyší na jméno Texi. Váží cca 5 kg.
Ukradena, neměla nikdy tendenci utíkat, zmizela ze zahrady 21.12. Plzen-Doubravka.
Nepřehlédnutelné znamení, obě oči MODRÉ - jakékoliv info na 604870866 ! Odměna !
Fenka je kastrovaná, tedy z chovatelského hlediska naprosto k ničemu, zvláště modré oči jsou nepřípustné.

Čtěte dále
Publikováno: 27.12.2018 18:56:26
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

S číslem 1 PPČ vcházíme do 64. ročníku a přinášíme pohodové čtení nejen pro chvíle sváteční.
Tématem měsíce je opět nejbláznivější den v roce – Silvestr – a zamyšlení nad tím, jak nejlépe předcházet stresu z pyrotechniky u našich psů. Představíme vám novou metodu TTouch, která může pomoct proti stresu, a také novoroční přání od našeho stálého spolupracovníka MVDr. Milana Štourače.
Uvažujete o pořízení pejska jako dárku pod stromeček? Opět je namístě zamyšlení, zda je to dobrý nápad… V rubrice Chov se dočtete o návštěvách u štěňat a příběh o tom, jak můžou být vyšehradské zdi zrádné. Opět se zamyslíme nad nemocemi, které s sebou přináší nekontrolované množení psů a barva srsti double merle.
Plemenem měsíce je stafordšírský bulteriér – něžný rodinný pes s vzezřením gladiátora. Dočtete se vše o jeho historii, povaze a využití ve velkém portrétu plemene a v rozhovorech s chovateli. Představíme vám také příbuzná plemena amerického stafordšírského teriéra a bulteriéra. V rubrice Neznámé plemeno se seznámíte s tajganem a podíváme se blíže na irského vlkodava jako coursingového psa a československého vlčáka coby psa-záchranáře.

Čtěte dále
Publikováno: 20.12.2018 15:40:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Telefonická linka České pošty je v těchto dnech velmi vytížená. Nedovoláte-li se na linku pošty, napište nám na email predplatne@pvsp.cz
nebo zavolejte k nám do redakce na číslo 222 317 811
Předplatné vám zařídíme OKAMŽITĚ! Čili nebudeme čekat na platbu, ale předplatné vám poběží hned, jak obdržíme vaši objednávku.

Čtěte dále
Publikováno: 19.12.2018 12:36:23
Kategorie: Výcvik a sport

„Zvýšená hladina vzrušení zpravidla tedy způsobuje „chaotičnost“ a zvyšuje roztržitost, nepřesnost, roztěkanost a impulzivnost v chování psa. Vždycky tomu tak ale není; někdy může zvýšená hladina vzrušení naopak při fokusaci pomáhat. Někteří hyperaktivní jedinci se najednou dokážou usilovně soustředit, když přijde zcela určitý podnět. Tak je tomu například u psů, kteří jsou velmi soustředění při lovu nebo na stopě a nenechají se ničím rozptýlit. Určitě si dokážete představit, jaký to musí být pro psa požitek. Konečně se mu uklidní mozek, už není zmítán sem a tam, nýbrž dokáže se plně věnovat jedné činnosti. Není divu, že takový čtvernožec se pak snaží vykonávat tuto činnost znovu a znovu! Současně je důležité uvědomit si i to, že „stresovaní“ psi nejsou vždycky vystaveni nadměrně zátěžovým zážitkům. Někdy jsou prostě na stres nadměrně citliví. To v zásadě platí pro všechny psy s hyperaktivitou: ať je příčina jakákoli, tak jsou velice citliví na podráždění, a to má automaticky za následek zvýšenou hladinu vzrušení. Tak může vzniknout bludný kruh: zvýšená citlivost na podráždění má za následek zvýšenou hladinu vzrušení, které zase zvýší citlivost na podráždění. Takový bludný kruh může vzniknout i u jiných symptomů hyperaktivity. I ty mohou způsobit zvýšení hladiny vzrušení, které může zase posílit symptomy. Proto platí toto:
Hyperaktivita má za následek stres. Stres tedy může být příčinou i následkem hyperaktivity!“ Tak začíná volné pokračování našeho seriálu o hyperaktivním chování psů, které najdete v Pes přítel člověka č. 12, které je ještě v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 17.12.2018 12:55:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Na stránkách internetového obchodu alza.cz naleznete náš časopis k zakoupení v elektronické podobě. Přečíst si ho můžete pohodlně na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu, a to ihned po zaplacení v on-line verzi, stažení ve formě pdf není dovoleno.

Čtěte dále
Publikováno: 17.12.2018 8:26:32
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Od 15 hodin vás může kousek od OC Nový Smíchov zaskočit prodejní stánek, ve kterém si budete moci vybrat psa na váhu a rozhodnout se, jestli ho chcete na místě zabít, nebo ho dětem přivedete domů živého, aby si měly do Štědrého dne s čím hrát. Nebo jestli vám stačí psí hlava na polévku.
Vše ale jen jako. Jedná se o divadelní představení ochránců zvířat, kteří se tímto způsobem rozhodli upozornit na tradici, které by podle jejich názoru mělo odzvonit.

Čtěte dále
Publikováno: 14.12.2018 10:41:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tak nazvala svou obsáhlou reportáž, jako vždy doplněnou nádhernými fotografiemi, Petra Fürstová a najdete ji v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 12, které je právě v prodeji.
„Byl vytvořen nový neuvěřitelný český rekord, který jen tak v budoucnu nebude překonán, zda někdy vůbec. Před dvěma lety poprvé v historii WUSV vyhrál český pes Qvido Vepeden s českým psovodem s Václavem Ouškou. Po druhém vítězství v tomto náročném závodě již ale nikdo nemůže pochybovat, že to nebyla pouze náhoda. Skvělý závodní pes a majitel, jenž ho dokáže načasovat a připravit na ten nejlepší výkon. Ovšem nejvíce nepochopitelným byl fakt, s jakou lehkostí byl tento titul opět dobyt. Naše nadšení bylo tuplováno opětovným prvním místem ČR v družstvech.“

Čtěte dále
Publikováno: 11.12.2018 13:00:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dočasky.cz jsou jako spolek neziskovou organizací. Jejich cílem je umístit zvířata do stabilních trvalých rodin prostřednictvím dočaskářů. Dočasná péče se týká zvířat, která nemohou být z různých důvodů umístěna v útulku, např. příliš mladá nebo naopak příliš stará, nalezená, nemocná nebo po zákrocích, vyžadující intenzivní péči, odebraná původním majitelům v důsledku týrání nebo nesnášející dobře dlouhodobý pobyt v útulku. Dočaskářem může být každý, kdo před osudy nezaopatřených zvířat nezavírá oči. Mnoho dočaskářů má vlastní psy, kočky, koně a zároveň pomáhá zvířecím bezdomovcům.

Čtěte dále
Publikováno: 7.12.2018 10:23:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Majitelé dobrmanů, argentinských dog a anglických buldoků POZOR!

Do připravovaných portrétů pro příští rok hledáme kvalitní fotografie uvedených plemen (tisková kvalita je 600 kB a více). Foťte a posílejte nám fotografie, pochlubte se svými odchovy, úspěchy, zkouškami, výstavami a napište nám své příběhy. Vše posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz.
Foto: D. Kylíšková, E. Mizerová, Z. Erretová

Publikováno: 6.12.2018 12:04:27
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

V neděli 2. prosince se na výstavišti v pražských Letňanech konala mezinárodní výstava psů všech plemen, na kterou bylo přihlášeno 4887 psů a fen plemen uznaných FCI a 190 jedinců národních a neuznaných plemen. Vítězem BIS se stal sibiřský husky Just too Cool for Trouble Winter Melody, majitelé: S. Gozska, José Louis Gomez, E. Gorska, Polsko.
Rozhodčí pro plemeno a pro skupinu Marcelino Pozo Ruiz, Španělsko. Rozhodčí BIS Petr Řehánek. Na fotce je španělský rozhodčí Marcelino Pozo Ruiz a ředitel výstavy Jiří Šiška.
Foto: Hanuš Brychta

Čtěte dále
Publikováno: 4.12.2018 15:48:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP