Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Pošlete nám jeho fotografie. Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 15. prosince. Tři výherci získají 3 produkty od fi rmy Beaphar: No Stress obojek pro psy, No Stress spot-on pro psy a No Stress tablety.

Čtěte dále
Publikováno: 22.11.2018 10:29:17
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Prosinec

Poznáte tři plemena na fotografii v čísle 12 na straně 62? Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. prosince. Tři vylosovaní výherci získají dárkový balíček dobrot pro pejsky od firmy Mapes.

Čtěte dále
Publikováno: 22.11.2018 10:24:01
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Listopad

Snímky o velikosti 600 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz.

Soutěžní foto: J. Krejčířová, V. Tpelická

Čtěte dále
Publikováno: 22.11.2018 10:18:24
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Listopad

Pavel Bouška, majitel společnosti VAFO PRAHA, v Budapešti převzal ocenění PET osobnost roku. Prestižní cenu uděluje od roku 2004 mezinárodní magazín PET worldwide producentům krmiv pro domácí mazlíčky. Bouška se tak stal prvním Čechem, který si ocenění vysloužil.

Redakce PPČ panu Bouškovi jakožto našemu dlouhodobě spolupracujícímu partnerovi upřímně gratuluje!

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2018 13:12:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Knihu Příběhy statečných napsala paní Iva Volková, zakladatelka projektu Rafael o.p.s. Vypráví o pejscích, o které se za svou mnohaletou kariéru v Rafaelu měla a má možnost starat. Kniha je ojedinělá tím, že veškerý výtěžek z jejího prodeje poputuje na transparentní účet „Rafael o.p.s. - Ivino otevřené srdce psům“, ze kterého se budou hradit nákladné operace registrovaným útulkům v celé České republice. Bude to tedy kniha, která bude pomáhat všem.

Čtěte dále
Publikováno: 19.11.2018 15:50:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Od 26. června 2018 hledáme naši šestiletou fenku Emičku, která se ztratila v Mnichovicích (Praha-východ). Je kříženka drsnosrstého jezevčíka. Výšku má asi 30 cm v kohoutku, váží kolem 10 kg. Srst šedá, na dotek jemná, během roku dorůstá. Nožky přechází do černé barvy, temeno hlavy světle šedé. V den ztráty měla na krku fosforově žlutý obojek s reflexním páskem, ozdobený kovovými červeně zbarvenými tlapkami. Na obojku visel neúplný kovový adresář tvaru ampulky. Je velmi hodná, vnímavá, k cizím lidem nedůvěřivá, proto se může chovat plaše.

Čtěte dále
Publikováno: 16.11.2018 8:10:13
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Víte, co je flyball? Zajímá vás tento sport? Přečtěte si rozhovory s členy vítězného družstva z posledního mistrovství republiky, které se konalo v polovině září v Praze. Vítězné družstvo Hop Trop Praque tvoří kapitánka Anna Nováková, nabíječka Nikola Stejskalová a členové Tadeáš Kopáček a Dino, Veronika Hornychová a Bailey, Oldřich Stibor a Abby + Jezi, Petr a Petra Prokešovi s Lexem a Milena Vrbová a Cayenne, jenž je jediný kříženec mezi border koliemi.
Ve velké fotoreportáži s krásnými fotografiemi Martiny Irglové vám představíme 4 členy tohoto úspěšného týmu v obsáhlých rozhovorech.

Čtěte dále
Publikováno: 13.11.2018 12:03:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

V rámci mezinárodní výstavy paů v Praze, která se koná 2. prosince mezi 10. a 17. hodinou, bude probíhat i autogramiáda herečky Patricie Solaříkové, jež bude podepisovat svůj charitativní kalendář Psí život 2019, který si budete moci zakoupit.
Oblíbená herečka vydává tento kalendář společně se spolkem Psí život již několik let. Výtěžek z kalendáře jde každý rok na pomoc psům v nouzi (rozděluje se mezi různé pomáhající organizace a útulky). Kalendář pro rok 2019 má ještě další přidanou hodnotu - s dvanácti známými osobnostmi se fotili pejsci, kteří hledají nový domov a propagace v kalendáři by jim k tomu měla pomoci.

Čtěte dále
Publikováno: 9.11.2018 10:16:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Všichni majitelé hyperaktivních psů se stávají terčem otevřených nebo skrytých výčitek, že jejich pes je „špatně vychovaný“. Často už za sebou mají marnou pouť po několika kynologických cvičištích, kde jim každý cvičitel sdělil, jaké vážné chyby dělají nebo dělali: vybrali si například nesprávné plemeno, rozmazlovali psa, když byl ještě štěně, nepoužívali nebo nesprávně používali určité výcvikové techniky, zaměstnávali psa příliš málo nebo příliš mnoho a podobně. Znáte to i vy? Tváří v tvář těmto výčitkám si každý majitel začne dříve či později klást otázku: Proč se můj pes pořád chová tímhle způsobem? Opravdu jsem udělal něco špatně? Jsem vůbec schopný tohohle psa chovat a vychovat? Je to moje vina, že se mu nevede dobře a že se tak nesprávně vyvíjí? Tyto otázky mohou být velmi tíživé, a proto je pro majitele velkou úlevou, když najde pro chování svého psa vysvětlení." A právě k tomu by vám měli pomoci řádky a zamyšlení v materiálu, věnovanému již podruhé hyperaktivním psům, které najdete v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 11. Popíšeme se tam i procesy, které u hyperaktivního psa probíhají jinak než u jiných psů. Dozvíte se, jaké vnější příčiny v životě vašeho psa přispěly k tomu, že je takový, jaký je.

Čtěte dále
Publikováno: 6.11.2018 15:33:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Smutná zpráva - zemřel chovatel Ing. G. Stein

S velkým smutkem a lítostí oznamujeme že dne 11. 10. 2018 zemřel ve věku 62 let Ing. Gerhard Stein z Kravař a Opavy.

Dlouholetý majitel a chovatel psů i poštovních holubů, laskavý poradce v oblasti kynologie, významný propagátor kvalitní výživy psů a koček. Posledních 20 let založil chov, vedl chovatelský klub a prezentoval catahoulské leopardí psy nejen na výstavách. Toledo, Car, Peggy a Caty figurují v rodokmenech většiny odchovů v jeho chovatelské stanici Šumící křídla a dali zdravý základ chovu tohoto plemene ve střední Evropě. Přátelé a známí vzpomenou na některé jeho interšampiony: akitu Ajah Veda, hokkaiďáka Jacoba a grónského psa Ashewag.
Jménem členů Výboru budeme navždy vzpomínat na svého kamaráda a předsedu klubu VJP.
JK.

Publikováno: 1.11.2018 9:01:51
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní