Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Zbrusu nové číslo a k tomu několik speciálů vám právě teď nabízí redakce Střelecké revue. Jaké to jsou? Podívejte se dále.

Čtěte dále
Publikováno: 20.2.2017 10:30:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pes přítel člověka prošel změnou jak grafickou, tak tématickou a my věříme, že se vám bude líbit!
A co vás v novém čísle čeká? Téma měsíce zní Jako pes a kočka…, a věnuje se všemu kolem nich – pravidla spolužití, nemoci přenosné z koček na psy i na člověka, zkrátka vše, co je dobré vědět. A přinášíme vám také portrét bezsrstého plemene kočky Sphynx.
Plemenem měsíce se pro nás stal  japonský národní poklad – shiba inu, nejmenší původní špicovité plemeno oblíbené  i u nás. Představíme vám ale i plemeno jiné  - znáte ajlašského klee kaie?
Velkou část čísla věnujeme vašim dopisům a příběhům – určitě vás nenechá lhostejnými příběh nalezence Scoobyho – miláčka v plenkách, a mnoho dalších.
Vracíme se k staronovému seriálu o mantrailingu – a začínáme poněkud smutně – mohli čeští psi pomoci při pátrání po zmizelé dívence Míše?

Čtěte dále
Publikováno: 17.2.2017 14:17:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Věříme, že si všichni užíváte krásného Valentýna!

Naši úžasní čtenáři si jej užívají i se svými psími kamarády. Tuto fotografii nám poslala Kateřina Truchlá. Děkujeme!

Publikováno: 14.2.2017 11:35:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Silvestr u nás doma nijak neprožíváme. Na programu máme tradiční vycházku se psy a dobrůtky u televizních pohádek. Poprvé jsem ale nyní Silvestr vnímala jinak – přes Facebook, kde se již od října začaly objevovat otázky typu: Jak řešíte Silvestr u svého psa?A zaznamenala jsem zde i několik zajímavých postřehů i otázek, které bych si dovolila komentovat. Situace, kdy došlo k přímému kontaktu psa s dělobuchem a k jeho zranění, nechám bokem, jelikož to je samozřejmě naprosto jiný případ a příběh…
Mám malé štěně a vůbec se nebálo, to jsem ani nečekala, to je skvělé!

Čtěte dále
Publikováno: 2.2.2017 14:27:08
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 28. 1. se v koňské hale v Sedlišti konaly kvalifikační závody na mistrovství světa obedience 2017 se zadáním titulu CACIOB. Závod přijela posuzovat paní rozhodčí Iveta Skalická, jako steward zde působila Zuzana Krejčiříková.

Čtěte dále
Publikováno: 30.1.2017 18:11:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience

Poslední závod na mistrovství světa psích spřežení federace IFSS on-snow v Kanadě dopadl pro české reprezentanty výborně! Ve štafetě se jim podařilo získat stříbro!
Foto: Fitmin

Čtěte dále
Publikováno: 30.1.2017 15:17:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Jako kastraci označujeme odstranění orgánů, které produkují pohlavní hormony, u psů tedy varlat a u fen vaječníků. Není to totéž co sterilizace. Jako sterilizaci označujeme přerušení vodiče reprodukčních buněk, což jsou v případě psů chámovody a v případě fen vejcovody. Při sterilizaci tedy produkce hormonů zůstává nedotčena, takže fena dál hárá a pes může krýt, ovšem bez výsledku.

Čtěte dále
Publikováno: 27.1.2017 12:03:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

První závody na Mistrovství světa federace IFSS on-snow v Kanadě jsou za námi a čeští reprezentanti se mohou pochlubit jedním stříbrem, které vybojoval Jiří Mencák se svojí smečkou v závodě spřežení na etapy a také jedním bronzem, který při včerejším závodě ve skijöringu na 14 km získal Michal Ženíšek se psem Kvapem.
Foto: Fitmin

Čtěte dále
Publikováno: 26.1.2017 17:49:23
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Mistrovství světa federace IFSS on-snow v Kanadě teprve odstartovalo a již v prvním závodě skijöringu na 14 km získal Michal Ženíšek v silné konkurenci bronzovou medaili. První a druhé místo brali závodníci z Norska a Finska.
Foto: Fitmin

Čtěte dále
Publikováno: 25.1.2017 9:28:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

V sobotu 21. ledna se v TOP hotelu v Praze konal další ročník soutěže Šampion šampionů 2016, na kterou bylo přihlášeno 199 šampionů všech skupin FCI včetně neuznaných plemen. Pozvání k posuzování jednotlivých skupin FCI a finálové vyřaďovací soutěže přijali zahraničních rozhodčí z Finska, Portugalska a Itálie.

Čtěte dále
Publikováno: 24.1.2017 12:43:47
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP