Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Potraviny, které pes jí, vzduch, který dýchá, a voda, kterou pije, obsahují také bohužel jednu společnou složku – TOXINY.
Každý den je pes vystaven těžkým kovům (olovo, rtuť, kadmium, arsen, hliník a nikl), petrochemikáliím (výrobky z ropy) a dalším vnějším toxinům včetně rozpouštědel, těkavým organickým sloučeninám, pesticidům, herbicidům, ftalátům, aditivům a v mnoha případech i lékům, případně preventivním preparátům proti vnějším a vnitřním cizopasníkům, které bývají dnes mnohdy nadužívány.... Seznam chemických toxinů by byl pravděpodobně nekonečný, takže je stále důležitější zamýšlet se nad tím, jak můžeme organismu psa od těchto látek ulevit.

Ilustrační foto: J. Pospíšilová

Čtěte dále
Publikováno: 25.2.2019 17:13:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Jaro se pomalu blíží, a tak nejnovější číslo Psa začíná aktuálním tématem měsíce – „Jarním detoxem“, který můžeme dělat kdykoliv v průběhu roku. Proč? Potraviny, které pes (člověk) jí, vzduch, který dýchá, a voda, kterou pije, obsahují také bohužel jednu společnou složku – TOXINY. Jak připravit doma takový detox? Co psu (i nám) může pomoci? Dozvíte se vše z velkého materiálu našeho spolupracovníka MVDr. M. Štourače.
Je chov s PP ještě chovem? Téma pro zamyšlení chovatelů a poradců chovu, kteří se nebojí pojmenovat věci pravými jmény. A my jim velmi děkujeme!
Plemenem měsíce je pravý šlechtic s modrou krví – anglický buldok. Vzhledem zajímavý, atraktivní, s bohatou minulostí a se skutečným gentlemanským chováním. Jeho chov je však ve všech směrech náročný, proto jsme mu věnovali více prostoru než obvykle. Veterinární témata odhalují problémy brachycefalických plemen – dýchání, oční problémy a dystokii (těžký porod). Podíváme se též na problémy se zuby. Přinášíme také rozhovor s poradcem chovu, představíme vám majitele buldoků a buldočí fenu, která cvičí obrany a agility.

Čtěte dále
Publikováno: 21.2.2019 9:04:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Z běžné procházky či pravidelného venčení se můžou stát hodiny strávené na veterině. Znáte to: vyběhnete se psem ven bez vodítka na rychlé venčení, jdete po chodníku, pes se lekne, v dálce vidí něco zajímavého, rozběhne se přes silnici a... V prvním momentě však můžeme chytit paniku: honem, rychle, co teď mám dělat?

Čtěte dále
Publikováno: 19.2.2019 9:20:57
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Věděli jste, jak vznikají livestreamové prenosy z mezinárodných výstav psů? P1 Dog Shows je firma, která přenáší přenosy ze závěrečných soutěží, které můžeme sledovat online přes internet. Vyzpovídali jsme manažera Richarda Volárika.

Čtěte dále
Publikováno: 13.2.2019 14:53:39
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Není to vždy jednoduché, ale vše se dá překonat. V nejnovějším čísle PPČ 2 vám představíme hluchou fenku Glorii a fenku Seboru s amputovanou přední končetinou. Jak se s tím jejich majitelé poprali?

Čtěte dále
Publikováno: 11.2.2019 16:56:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Naše čtenářka Petra Válová cvičí se dvěma fenkami stafordšírského bulteriéra a říká: První, co mě napadne, když se někdo zeptá: „Jak se cvičí se stafíkem?“ je: „Vesele!“ Jinak to snad ani nejde s pejskem, který má tak krásný široký úsměv.

Jak se nejen cvičí, ale i žije se stafíkem?

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2019 8:56:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Mnozí lidé si myslí, že když je pes neklidný, je to způsobeno jeho nedostatečným vytížením. Určitě má příliš málo pohybu – nebo má pohyb, ale nemá „zaměstnanou hlavu“. Jiní to vehementně popírají a upozorňují, že předkové našich psů (hlavně užitkoví psi!) většinu času proleželi na dvoře nebo v kotci a mívali příležitost k pohybu nebo zaměstnání jen příležitostně. Takže naši psi také nepotřebují neustále zaměstnávat! Co je tedy správně? To, jak často své psy venčíme nebo zaměstnáváme, je podmíněno především kulturně: my Češi jsme národ nadšených procházkářů – běhej raději se psem! V jiných zemích (například v USA) se psi, ať jakýchkoli plemen, berou na procházky, cvičí nebo zaměstnávají jen zřídka. Ovšem pes, který touží po pohybu, k němu musí dostat příležitost! Přitom je však důležité ho sledovat a případně zajistit, aby se pohybem ještě více nerozrušil („nevytočil“).

Čtěte dále
Publikováno: 6.2.2019 8:40:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Lagotto byl vyšlechtěn pro vyhledávání a přinášení zastřelených vodních ptáků v lagunách, mokřadech a bažinách v okolí Raveny. Byl nejen dobrým plavcem, ale i náruživým aportérem. Po staletí byly bažiny postupně vysušovány, přeměňovány v ornou půdu, čímž lagotto ztratil svoji původní práci vodního psa. Lagotto se tedy vzhledem k svému skvělému a jemnému nosu postupně přeorientoval na práci psa pro vyhledávání lanýžů, houby skvělé chuti, velmi ceněné a drahé.  A co dnes?

Čtěte dále
Publikováno: 1.2.2019 9:30:29
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VIII. skupina

Chodníky a různé klikaté cesty jsou v zimním období v některých oblastech až moc posypány solí. Ta na většině míst zůstává ležet hodně dlouho. Někdy až do většího jarního deště nebo pořádného tání. Ve městech před ní není úniku. Pejsek je na tom o poznání hůře než naše boty. Jeho kůže na tlapkách je citlivá a může být vlivem soli velmi vysušená, podrážděná. Stříhat, či nestříhat psa v zimě? Jak psa správně obléct? Je do sněhu opravdu vhodný pletený svetr? Jak má vypadat psí bouda v zimě?

Čtěte dále
Publikováno: 31.1.2019 11:16:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Jak začít? Vím, že takových psů je hromada, vím, že nejste žádná poradna, ale komu se svěřit, kde si poplakat...? Když jsem vám kdysi psala o Sarče, těšila jsem se, že napíšu do vašeho časopisu i o mém novém přírůstku, goldence Adélce. Adélka byla nejmenší a nejtemperamentnější štěňátko z vrhu. Je to miláček, mazlíček, zlatíčko. Ač je, díky bohu, bez problémů, na povinných RTG jí zjistili DKK 3/3. Bereme kloubní výživu, cvičíme, chodíme pravidelně na dornovku. Zkrátka se snažím dělat vše pro to, aby jí tenhle stav vydržel co nejdéle, ideálně pořád! Ano, vím, že stát se to může, i když její rodiče jsou „čistí“. Nejvíc mě ale mrzí to, že paní chovatelka s námi přestala komunikovat, smazala si nás z přátel na Facebooku. Je to jedna z nejznámějších a nejstarších chovatelských stanic u nás! Na webu má jen dobré výsledky. Prý jsem si to zavinila sama. Kdyby byla do roka zavřená, nestalo by se to. Nepřetěžovala jsem ji, není to můj první pes. O Ádu nemá vůbec žádný zájem. Já Adélku miluji, nedám ji a udělám pro ni vše, co bude třeba. Jen si tak říkám: příště si raději vezmu nějakého pejska z útulku a za našetřených a ušetřených 17 tisíc Kč se bude mít nějaký čas jak prasátko v žitě. Vaše čtenářka“
Reakci na dopis naší čtenářky jsem věnovala úvodník aktuálního čísla Pes přítel člověka č. 2.

Čtěte dále
Publikováno: 28.1.2019 10:58:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní