Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Mopsí sraz v Brně 2018 bude již čtvrtým ročníkem. Sraz se koná 12. května od 9 do 18 hod., zápis do knihy rekordů proběhne od 10 do 14 hod. Místo konání srazu: cvičiště KK Zetor, Jedovnická 7a, 628 00 Brno.

Čtěte dále
Publikováno: 17.4.2018 14:13:51
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík pořádá v sobotu 5. května „Toulky s Hafíkem“. Již devět let pro vás připravujeme pochod, který je organizovaný formou zábavného závodu s prvky dogtrekkingu. Na účastníky opět na trase čeká několik záludných úkolů.

Čtěte dále
Publikováno: 17.4.2018 14:11:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking

Ve dnech 11.-15. dubna se v slovenském městě Vranov nad Topľou konalo 24. mistrovství světa IPO-FH podle platného zkušebního řádu IPO-FH. Přihlásit se mohli jen psi a psovodi vybraní národní kynologickou organizací, která je členem FCI. Psi musejí mít složenou zkoušku IPO-FH a věk minimálně 20 měsíců. Dohromady soutěžilo 46 závodníků. Rozhodčí byli Guevel Gilbert z Francie a Sašo Cvek ze Slovinska.

Čtěte dále
Publikováno: 16.4.2018 12:46:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Stejně jako lidi i psy trápí obtíže s klouby (osteoartróza, dysplazie kloubů). Bohužel pes si nemůže svému páníčkovi postěžovat, co ho bolí a při jakém pohybu. Většinou statečně trpí, hůře vstává, snaží se běhat, ale svého pána nechce zklamat. Páníček to nakonec pozná, až když jeho věrný přítel kulhá, odlehčuje bolestivé noze a kňučí bolestí.
Obtíže s klouby jsou u některých plemen dědičnou záležitostí (vrozené vývojové vady, jako je dysplazie kyčlí, loketního kloubu, ale také osteochondróza ramenního, kolenního či hlezenního kloubu – především u velkých plemen, luxace čéšky – u malých a trpasličích plemen). Následky úrazů, poranění kloubů, operací jako jsou zkřížené kolenní vazy, kloubní fraktury mají za následek postupný rozvoj artrózy. Dnes máme k dispozici mnoho různých variant řešení, od doplňků stravy, které se snaží o prevenci, náročné operace kloubů až po léčbu vlastní plazmou. Cenově nejdostupnější a nejméně invazivní jsou kvalitní doplňky stravy, které mohou pomocí účinných látek oddálit projevy artrózy nebo dysplazie kloubů. Dnešním trendem jsou čistě přírodní prostředky s obsahem chondroprotektiv, kyseliny hyaluronové, ale i přírodních analgetik bez obsahu MSM.

Čtěte dále
Publikováno: 15.4.2018 9:28:14
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pokud krmíte syrovým masem ,je vhodné jako doplněk a zdroj sacharidů přidávat např. namočené ovesné vločky, těstoviny nebo rýži. Dnes jsou nabízeny již připravené i instatní směsi příloh samotné či se sušenou zeleninou. Tyto směsi vám usnadní přípravu denní krmné dávky pro vašeho psa, co ale v nich hledat? Jaké obiloviny jsou pro psa přínosné? To je téma otevřené v čísle 4. Co jsou to vlastně obiloviny?
Nic víc a nic méně než semena trav. Samozřejmě ne ledasjakých, ale řádně a cíleně šlechtitelsky promakaných. Patří k nim pšenice, oves, žito, ječmen, kukuřice, ale také rýže a poněkud méně známé druhy, jako jsou proso, čirok, pohanka, merlík a amarant (neplést prosím s amarouny).

Čtěte dále
Publikováno: 12.4.2018 13:29:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O víkendu 7. - 8. dubna se ve španělském městě Haro v provinci La Rioja konalo mistrovství světa německých boxerů ve sportovní kynologii Atibox IPO WCH 2018. Zúčastnilo se ho 24 závodníků z 11 zemí v kategoriích IPO1, 2 a 3. Všichni závodníci českého týmu ve složení Karolína Kočová a Carmen Kelly Box, Kateřina Racková a Bosckoph Sir Chaplin, Miloslav Auterský a Verdi Six-Er a Zdeněk Jiroušek a Fagir Edgardo závodili v kategorii IPO3. Vedoucím týmu byl Miloslav Auterský. Rozhodčí: stopa – Vincent Solare (Francie), poslušnost – David García Suárez (Španělsko), obrana – Daniel Thibaut (Belgie).
V kategorii IPO3 jasně zvítězila (a jako jediná si připsala 100 bodů za stopu) Kateřina Racková a Bosckoph Sir Chaplin! Gratulujeme!

Čtěte dále
Publikováno: 9.4.2018 10:56:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Děkujeme našim čtenářům, kteří si časopis kupují - díky nim každý měsíc můžeme pomáhat a pomáháme. Děkujeme firmě CALIBRA, že s námi šla do projektu POMOCI konkrétním psům. Děkujeme Dočaskám De De, které ví, že za každý psí život stojí bojovat. Ares je nemocný pes, jehož příběh o onemocnění postihujícím psy napříč plemeny si můžete přečíst v aktuálním čísle PPČ.

Čtěte dále
Publikováno: 3.4.2018 13:16:54
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V každém čísle máme soutěž "Poznáte plemeno?" a po vydání čísla 3 se u nás v redakci utkal napínavý souboj čtenářských tipů. Na fotografii byl holandský hrubosrstý ovčák, mnozí tipující si ho ale spletli s pikardským ovčákem. Připravili jsme tedy v čísle 4, které je právě v prodeji, srovnání obou plemen z pohledu standardu a exteriéru, a jejich majitelky nám prozradí povahové zvláštnosti. Zároveň se věnujeme plemeni středoasijský pastevecký pes? Co se o něm můžete dozvědět?

Čtěte dále
Publikováno: 3.4.2018 12:39:48
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina
Veselé Velikonoce přeje redakce PPČ

Přejeme vám klidné prožití svátků jara a spoustu zábavy s vašimi čtyřnohými přáteli.

Redakce PPČ

Foto: M. Příhodová

Publikováno: 29.3.2018 19:23:07
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Využijte slevy na skvělou knihu!
Peter Wohlleben napsal novou knihu Tajná síť přírody. Jejím hlavním poselstvím je, že vše v přírodě má svůj smysl a úlohu.  Autor apeluje na čtenáře, aby vnímali celý ekosystém přírody jako komplexní a perfektní, kde není potřeba žádného lidského zásahu do jeho přirozeného fungování. Případně jaké mají zásahy do životního prostředí pro a proti. Peter Wohlleben tentokrát ukazuje přírodu ve vzájemných souvislostech a popisuje komplikované vztahy a souhru mezi odlišnými duhy zvířat a rostlin, ale také mezi  člověkem a přírodou. Příroda si tak zajišťuje ekologickou rovnováhu, která má obrovský vliv na životní prostředí na celém světě.

Čtěte dále
Publikováno: 28.3.2018 11:33:56
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>