Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Prestižní výběrová soutěž na mistrovství republiky podle nejvyšší zkoušky našeho zkušebního řádku ZZV3 proběhla v ZKO Rakovník o víkendu 22. - 23. dubna. Rozhodčí: stopa - Jaroslav Hartl, poslušnost  - Iveta Skalická, obrana  - Miroslav Ryneš (hlavní rozhodčí), Mgr. Jiří Tyc (pomocný rozhodčí). Figuranti: Václav Kuncl, Vladimír Opršál, Daniel Paleček (náhradník)

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2017 6:45:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Proběhla 22. dubna v ZKO Nýřany. Soutěž posoudili Miroslava Flamichová a Martin Matoušek
Figuranti: Michal Sáss a Bc. Jaroslav Vyhnal

Čtěte dále
Publikováno: 26.4.2017 13:58:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

MČR proběhlo 15. dubna v Přestavlcích a posoudili jej rozhodčí Martin Matoušek a Jaroslav Petráček. Figuranti: Josef Kubec, Tomáš Louda.
Ilustrační foto: K. Hájková

Čtěte dále
Publikováno: 26.4.2017 13:28:26
Kategorie: Výcvik a sport

Téma našeho nového měsíce je smutné – obrovské množství psů kříženců, psů bez PP, ale i s PP mnohdy doslova živoří v nevyhovujících podmínkách. Odebírat týrané psy nelze, neb je není kam umisťovat. A stále se rodí další a další štěňata, další a další psi i přes x absolvovaných seminářů končí utracených coby nezvladatelných a agresivních. (Ale ano, jistěže je u nás zakázáno utrácet zdravá zvířata, ale… Ale prostě se tak děje – i onen veterinář zváží, jakým způsobem se jinak majitel psa stejně zbaví (beztrestně), reálnou možnost psa umístit do útulku, dočasky, ke známým.) Kruh se uzavírá – jeden pes končí utracen, asi byl psychicky nemocný, prostě byl nějaký vadný – a další štěně se právě narodí a jistě už bude lepší…
Pozorně si prohlédněte první pětici domov hledajících psů. I je vyprodukoval člověk…

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2017 12:55:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Prosíme moc o pomoc pro tuto krásnou a milou 7letou fenečku jménem ASTA. Její pohnutý osud se jí nevyhnul ani u již druhých majitelů. Akutně pro Astičku hledáme nový láskyplný domov, kde konečně pozná, co je to pohlazení a vlídné slovo, co znamená být právoplatný, rovnocenný a milovaný člen rodiny. Asta je hodná, milá a oddaná parťačka, kříženec zlatého retrívra cca 45-50 cm v kohoutku, váha 15 kg. Je kastrovaná i očkovaná. Za svůj život nepoznala moc hezkého zacházení. Potřebuje, aby se jí někdo skutečně plně věnoval a nebyla už nikdy sama...!

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2017 8:50:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O víkendu 22.-23. dubna se bude konat několik zajímavých akcí, na které vás srdečně zveme.

Čtěte dále
Publikováno: 21.4.2017 9:41:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Jaké je naše téma pro květen? Věnujeme se jednomu z nejpalčivějších problémů dneška, a tím je příliš mnoho psů bez domova, opuštěných, týraných, a to nejen fyzicky, ale i samotným chovem. Tento smutný fakt by nás neměl nechat lhostejnými, proto naše články opět říkají jedno jediné: nemnožte, adoptujte! Přinášíme reportáž o chovatelce čistokrevných kolií a šeltií, která zachraňuje týrané psy, podíváme se, jak pracuje sdružení Chrti v nouzi, a také na to, jak nesmírně trpí pejsci z množíren.

Čtěte dále
Publikováno: 20.4.2017 12:39:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

A to poslední víkend, tedy  14.-15. dubna. Posuzovali: stopu Milan Zborka, poslušnost Jitka Duffková, obranu Theodor Krajčí (hlavní rozhodčí), Mgr. Jiří Tyc (pomocný rozhodčí). Role figurantů se zhostili Milan Římek, Jiří Mach, Michal Sáss (náhradník). První místo a titul CACT patří Kláře Matouškové, Bc. s belgickým ovčákem Commandos de Alphaville Bohemia (97, 95, 98, 290).

Čtěte dále
Publikováno: 19.4.2017 10:03:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Přejeme vám, našim čtenářům, příjemné prožití svátků jara v kruhu nejbližších, a také ve společnosti vašich čtyřnohých parťáků.

Foto: M. Příhodová

Čtěte dále
Publikováno: 12.4.2017 13:54:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Alaskan malamute klub ČR pořádá v sobotu 29. dubna na Konopišti speciální výstavu, na kterou přijal posuzování portugalský rozhodčí Luis Pinto Teixeira. Všichni přátelé a milovníci plemene jsou srdečně zváni.

Čtěte dále
Publikováno: 11.4.2017 8:19:33
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
<<<123>>>