Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Jménem Kynologického klubu Liberec – Pavlovice a SKS TART Liberec si Vás dovoluji pozvat na XX. ročník kynologické soutěže "O POHÁR KRISTÝNY", který se koná v sobotu 19. května v rekreačním areálu Kristýna u Hrádku nad Nisou pod záštitou hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty, starosty města Hrádku nad Nisou pana Josefa Horinky a starostky obce Chotyně paní Jany Mlejnecké. Zahájení soutěže je v 9:00 hod.

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2018 10:14:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: TART

Mistrovství světa holandských ovčáků WDSF 2018 proběhlo tento víkend v Holandsku ve městě Roden! Své síly si závodníci změřili v kategorii IPO, mondioring, agility, záchranařina (IPO R) a obedience. V kategorii IPO1 za ČR nastoupily závodnice Pavlína Strýčková s Chateaubriand Vikomt Wapini von Folge a Zuzana Šusterová s Beowulf de Alphaville Bohemia. Celkem zde bylo přihlášeno 7 závodníků. V kategorii IPO2 soutěžila dvojice Melanie Dedíková a Holland Olympia v. Le Dobry, zde bylo přihlášeno 6 závodníků. V kategorii IPO3 jsme svého zástupce neměli, zde bylo přihlášeno hned 33 týmů.

Čtěte dále
Publikováno: 9.5.2018 11:08:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Smutná zpráva - Marie Lohninská

S lítostí oznamujeme, že nás navždy opustila paní Marie Lohninská, zakladatelka ZKO Šumperk – Vikýřovice.
Dlouhá léta svého života se věnovala chovu a výcviku psů, zejména rottweilerů. Za svoji obětavou práci byla oceněna Stříbrnou plaketou ČKS za rozvoj kynologie.
Výbor ČKS

Publikováno: 3.5.2018 12:29:46
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Patříte mezi příznivce přirozené stravy pro svého psa? Vyhlašujeme novou soutěž pro psí barfaře. Pošlete nám fotografie svých spokojených baštících pesanů či plných misek a můžete vyhrát komplexní tekutou péči o klouby, kosti a svaly psů PROFIVET CHONDRO COMPLEX, sirup, 500 ml, jehož doporučená cena je 790 Kč.
Snímky o velikosti 600 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. června.

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2018 12:09:41
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Květen

Akce Běhejme a pomáhejme útulkům je čistě charitativní akce, kdy celý výtěžek z akce putuje na vybrané psí spolky. Jejím zakladatelem je Ing. Petr Sokolík                  

Jak vznikl nápad s akcí?
Dlouho jsem o pomoci útulkům přemýšlel, ale bránil se návštěvě. Nechtěl jsem vidět psy v klecích, bál jsem se, v jakých podmínkách tam budou. Před 6 lety jsem se rozhodl jet se do jednoho podívat a napsal jsem kamarádům, že pokud chtějí také pomoct, rád odvezu krmivo i za ně. Měl jsem auto nacpané, ale bohužel to bylo krmivo z velkých supermarketů, které na tom není co do složení nejlépe a psům moc nevyhovuje. Navíc psi po operacích nebo ti, kteří byli týráni, potřebují kvalitní stravu, aby se dostali zpět do kondice. Útulky mají většinou smlouvy s kvalitními značkami, které jim dávají prémiové krmivo za výrobní cenu. Psům je také nutné platit drahá ošetření, operace.

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2018 9:34:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Nejen to se dozvíte v našem rozhovoru s Ivanou Paštovou v aktuálním čísle PPČ.
„V roce 2016 jsem v ČR objevila první workshop dogpuller, který přivezli jeho zakladatelé Serg Shkot a Varvara Peterenko na pozvání Rebel dog. Hned jsem poznala ten úžasný fialový kruh a s Daphne se přihlásila. Toto rozhodnutí mě v životě zase posunulo o kousek dál. Jedná se o velmi mladý sport, který se učí formou hry. Je to výcviková pomůcka a hračka v jednom, sada dvou kruhů, se kterými se jednoduše a přitom intenzivně procvičí všechny svalové partie psa.“

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2018 7:58:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee
Agiliťáci přivezli ZLATO!

Na Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB bylo další velmi početně zastoupenou disciplínou AGILITY. Českému týmu ve složení Kateřina Burdová (CAYENNE CLEVER FOX), Nikola Kajpušová (ART SITES MORAVIA MASAI MARA), Natalie Kopperová (ARLETTA BAAR SORREL VIXEN) a Jakub Štýbr (YKUK DEABEI) podařilo vyběhat ZLATO v týmech! Druhá příčka patří týmu Maďarska a třetí týmu Holandska.
Gratulujeme a děkujeme!

Publikováno: 2.5.2018 8:05:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

První tři místa a celkem sedm žen v první desítce – i tak lze vidět výsledek výběrové soutěže IPO CACT ZKO Svatoslav (21.–22. dubna). Výkony na ni posoudili Jaroslav Petráček (stopa), Miroslav Ryneš (poslušnost), Bc. Jiří Lasík (obrana, hlavní rozhodčí) a psi prověřili figuranti Jan Kuncl, Vojtěch Filip, Pavel Soukop (náhradník). Zvítězila Šárka Bažilová s fenou belgického ovčáka Nancy ze Svobodného dvora (87, 91, 98, 276), druhé místo Kateřina Müller Kizzy vom Falkenstock BOM/F (85, 95, 94, 274), třetí místo Lucie Kaločová Batal z Údolí Jizery BOM/P (85, 89, 95, 269).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 11:55:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Výběrová soutěž mládeže všestranných proběhla v sobotu 21. dubna v Praze Zbraslavi. Rozhodčími byli delegováni Ing. Jiří Radovesnický (hlavní rozhodčí) a Vladimír Košťál, v roli figurantů nastoupili Vladimír Opršál a Tomáš Louda. Mládežníci se utkali ve třech kategoriích ZVV1 (doplňková kategorie): 1. LUCIE KASKOUNOVÁ s fenou německého ovčáka CHICO Provocativo (90, 92, 90, 272 bodů), 2. MARKÉTA LÁTALOVÁ s fenou německého ovčáka XANNI Majorův háj (87, 87, 89, 263 bodů), 3. NICOLE VICTORIA MEDKOVÁ s fenou border kolie URSI KIARA Dajavera (70, 92, 80, 242 bodů).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 11:53:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB podle IPO 3 proběhlo ve slovinském městě Ajdovščina. Tým našich Honza Böhm, Pavel Hrobař, Tomáš Louda, Klára Matoušková, Daniel Paleček, Petr Foltýn, Josef Šesták a Michaela Rubášová a teamleadři Pavel Vinš a Martin Plecháček vybojovali skvělé třetí místo! Do nedělní TOP 20 se tak navíc dostali hned čtyři naši borci! První místo patří dvojici Florian Knabl a Conan vom Clan der Wölfe (DE), druhé místo Arnold Kivago a Lito vom Adlerauge (HU) a třetí Uliana Maltseva a Vyatkins’Y’Rampage (RU).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 10:09:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>