Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Teprve nedávno začala dětem škola, a na vás už čeká na stáncích číslo 10 PPČ a s ním i množství nových informací o kynologii.
Tématem měsíce je Starý pes – jaké jsou příznaky stáří, když začíná pes stárnout, na co se připravit s přibývajícími roky, jak psovi ulehčit stárnutí, jak a čím krmit, jak a proč omezit aktivity… to vše najdete na 12 stranách. Je stáří vážně tak krásné, jak se o něm poeticky píše? Jaké to je, žít se čtyřmi psími veterány? Čtěte v čísle 11.

Plemenem měsíce je jeden z nejkrásnějších psů na světě – bílý švýcarský ovčák. To, co bylo u německého ovčáka považováno za vážnou vadu, považují chovatelé bílého ovčáka za jeho hlavní přednost, a tou je bílá barva srsti. Podíváme se na plemeno z hlediska vývoje, chovu, genetiky i pracovního využití, byť je to dnes ryze společenské plemeno. V rubrice Neznámé plemeno vám představíme malaka – kolosálního anatolského lva.

Čtěte dále
Publikováno: 21.9.2018 8:32:04
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O víkendu 15. - 16. září se v Pesoparku v Uhříněvsi konalo Mistrovství České republiky ve flyballu.

Mistr ČR: Hop Trop Prague
1. vicemistr ČR: The Rebels Hardcore
2. vicemistr ČR: Dumble Dogs „S“

Do čísla 11 připravujeme fotoreportáž s fotografiemi Martiny Irglové!

Čtěte dále
Publikováno: 19.9.2018 14:30:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball
Výzva pro majitele Jack Russell teriérů!

Do připravovaného čísla PPČ hledáme kvalitní fotografie Jack Russell teriérů - postoje, portréty hlav, štěňátka, momentky z práce, chovu, sportů nebo ze života. Fotografie o minimální velikosti 600 kB posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz nejpozději do 25. září. Předem moc děkujeme!

Publikováno: 18.9.2018 16:48:09
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: III. skupina

O víkendu se v Itálii konalo mistrovství světa IPO, kde si změřilo své síly 150 závodníků z 22 zemí celého světa.

Jak dopadli naši? Skvělé 4. místo vybojoval Daniel Paleček s maliňákem Lookerem Mi-Ji (96, 93, 94, 283)! Gratulujeme!

Čtěte dále
Publikováno: 17.9.2018 12:28:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa IPO v Itálii začalo a my tam máme svá želízka v ohni!

Česká reprezentace:

Čtěte dále
Publikováno: 13.9.2018 13:48:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Srdečně Vás zveme k účasti na 13. ročníku největší umisťovací výstavy zvířat z útulků z celé ČR SEN ZVÍŘAT 2018. Výstava se koná v neděli 16. září od 9-17 hodin tradičně v Praze 9 – Vinoři, v areálu Hoffmanův dvůr.
Akce je organizována na podporu všem opuštěným a týraným zvířatům za účelem najít jim co nejvíce laskavých domovů a srdcí. Výstavy se účastní firmy, jejichž hlavní činností je poskytování potřeb pro chovatele a zároveň se podílí na sponzorství. Zúčastněné spolky, občanská sdružení a neziskové organizace zde mají nejen možnost najít opuštěným zvířatům nový domov, ale prostřednictvím sponzorských (hmotných) darů se snažíme pomoci i v další péči.

Čtěte dále
Publikováno: 13.9.2018 7:54:26
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pro mnoho lidí jsou psi malého tělesného vzrůstu jen uječení, hysteričtí a notoričtí obtěžovatelé všech kolemjdoucích. Jejich páníci jsou okolím vnímáni jako strašpytlové přehnaně se bojící o své malé poklady či bezohlední blázni neschopní své mini psy přivolat a vůbec mít pod kontrolou. Stále častěji ale potkávám majitele, kteří si snad vůbec neuvědomují, jak křehké tělo i duši jejich pejsek má a místo aby za něj přemýšleli, chránili jej, vystavují ho rizikům ohrožujícím nejen zdraví, ale i život… Na vycházkách velmi často potkávám majitele jorkšírků a malých bílých psů neidentifikovaných plemen. Volají: „On nic nedělá!“ a se smíchem sledují svého mini miláčka mířícího na volno ke mně a mým psům. Možná by to mohlo být úsměvné, milé, kdyby po mém boku nekráčel moskevský strážní pes, kříženec středoasiata či kříženec rotvajlera. Vždy mě v takovou chvíli napadne: JAK TO, ŽE SE O SVÉHO PSA NEBOJÍ? Pominu-li otázku, jak mohou takto věřit mým (tedy pro ně neznámým a cizím) psům, zbývá mi prostý fakt tělesné velikosti mých obříků. Prostá fyzika a zdravý rozum. I kdyby 90kilový moskevák láskyplně pohladil svou tlapou tříkilového psíka, přinejmenším mu způsobí bolest, nicméně může dojít i k fatálnímu úrazu. Znám případ, kdy rotvajler jediným praštěním náhubku zabil jorkšíra… Pouštějí tito majitelé (a nyní zcela ponechávám stranou jejich bezohlednost vůči okolí) tedy třeba své malé děti do hospody mezi opilé návštěvníky?

Čtěte dále
Publikováno: 10.9.2018 14:15:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Kynologický klub Liberec - Pavlovice pořádá v sobotu 22. září již 37. ročník soutěže O Liberecký pohár. Zahájení v 9 hodin, vstup zdarma.

Čtěte dále
Publikováno: 7.9.2018 13:16:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

ŠEST NOHOU, DVĚ SRDCE, JEDNA HRDOST - toto nejvíce vystihuje ojedinělý a bláznivý překážkový závod Hard Dog Race. U zrození tohoto závodu byla myšlenka, chuť a nadšení zakladatele Andráse Púzy z Maďarska, nadšencem nejen OC závodů, bojových sportů, vojákem a milovníkem psů. Šest kilometrů, šestnáct překážek, bahno, voda a les. To je Hard Dog Race Base na motokrosové dráze v obci Opatov u Svitav. Máte na to? Tak přijďte mezi nás zažít neskutečné a užít si den plný adrenalinu, potu a emocí. Pro každého účastníka bude nachystán balíček od sponzorů, tudíž nikdo neodejde s prázdnou.

Čtěte dále
Publikováno: 7.9.2018 13:14:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Psy chovám a miluji po většinu svého života, ale moje srdce naprosto uchvátila border kolie, která neustále podněcuje moji fantazii. Síla její duše a ducha, její fyzická zdatnost a krása, pronikavá inteligence a doslova zahanbující věrnost a oddanost vůči majiteli mě neustále přesvědčují o tom, že je to to nejpozoruhodnější plemeno a že pro člověka je velké privilegium, může-li s ním sdílet život. Se svou vášní pro border kolie jsem se však nenechala nikdy zaslepit vůči skutečnosti, že to mohou být současně i psi s velmi složitými psychickými problémy a neurózami, které jdou často ruku v ruce právě s onou úžasnou duševní brilancí a pracovní motivací. A pokud se chcete stát úspěšným majitelem nebo cvičitelem těchto psů, musíte najít způsob, jak je co nejlépe pochopit. Bez takového pochopení vám totiž tito psi mohou i zlomit srdce. Možná se vám ještě nestalo, že byste měli kolii, která by vás zkoušela až na hranice vašich duševních možností. Ale jednoho dne se vám může stát, že ji mít budete, stejně jako tolik jiných majitelů před vámi.“

To je úžasné vyznání border koliím v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 9, které jim věnovala Carol Priceová, autorka skvělé monografie i nové trilogie Border kolie pod lupou.

Čtěte dále
Publikováno: 4.9.2018 15:50:39
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina
<<<123>>>