Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Hlavní organizátor Ing. Michal Vitásek, agentura Dobrý den z Pelhřimova, za podpory sdružení OZ Frbul, OS Buldoší naděje a NE množírnám, z.s. pořádají sraz pro anglické buldoky s PP i bez za účelem vytvoření rekoru v počtu buldoků na jednom místě. Akce se uskuteční v sobotu 7. října na Vysočině v Rekreační středisko Záseka v Radostíně nad Oslavou. Veškerý výtěžek z akce půjde přímo do kasiček daných sdružení. Jedná se o osvědčené spolky, které v komunitě majitelů anglických buldoků mají respekt.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 9:44:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Je to již téměř rok, co jsme se sešli, abychom společně předali nové psí pomocníky dospělým i dětem se zdravotním postižením, aby je provázeli na jejich nelehké cestě životem. V sobotu 23. září od 10:30 hodin vás rádi přivítáme v našem výcvikovém areálu v Praze 5 – Motole.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 9:20:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Ve dnech 8. - 10. září proběhlo v Děčíně Mistrovství republiky v agility. Rozhodčí byli Rene Blank, Jan Egil Eide a Sascha Grunder. Jejich bezchybné vyrovnané běhy na parkurech byly zárukou napětí až do poslední chvíle.

Čtěte dále
Publikováno: 11.9.2017 12:52:16
Kategorie: Výcvik a sport

Tradičních 14 dní na výcvikovém táboře inspirovalo šéfredaktorku našeho časopisu Pes přítel člověka a v novém čísle č. 9 tak představila našim čtenářů 5 nejčastějších chyb, které na place viděla. Dalších pět najdete v připravovaném čísle 10. Tento úvodník vám zde přinášíme v nezkrácené podobě, věříme, že inspiruje mnohé. A děkujeme za vaše ohlasy na něj, které nám již nyní dorazily do redakce.

Čtěte dále
Publikováno: 11.9.2017 11:22:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Využíváte psy při naháňkách nebo záchranářské činnosti a chcete mít dokonalý přehled o každém kroku vašeho psa? Nebo prožíváte každodenní stres při procházkách ve volné přírodě, zda se Vám mazlíček na přivolání vrátí a nezaběhne se? S těmito obavami se nyní můžete rozloučit. GPS lokalizátor X20 vám efektivně pomůže k nalezení ztraceného či zatoulaného psa. Můžete se tak se svým psím přítelem směle a bez sebemenších obav vrhat do nejrůznějších dobrodružství.

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2017 14:39:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tímto tématem začíná náš nový seriál o péči o pohybový aparát našeho čtyřnohého parťáka. Vždyť majitelé, kteří se věnují psím sportům, často prožívají v otázce krytí své feny velký vnitřní souboj… Na jednu stranu je báječné předat skvělé vlohy pro práci další generaci, na druhou stranu je březost a odchov štěňat pro fenu nemalá zátěž a minimálně na čtyři měsíce ji odstaví od aktivního sportovního života.

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2017 14:36:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Už zítra začíná další ročník dvoudenního canicrossového Závodu Okolo Hradce, který pořád Sportovní klub Děti severu a město Hradec Králové. V sobotu 9. září se poběží Canicross pro děti i dospělé a v neděli 10. září se uskuteční plavecký závod pro psy Vlastíkovo plavání.

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2017 13:29:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Od včerejška totiž do Dočasek už nepatří Scooby. Scooby, kterého znáte i z našeho časopisu – jeho příběh si znovu můžete připomenout i zde. Ano, plenkáč, rakeťák a mazel v jednom, totiž včera sbalil tašky s plenama a svou milovanou peřinu s klecí a odfrčel směr Nový domov.

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2017 8:57:36
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Přestože počet „amíčků“ u nás velmi rychle roste, majitelé těchto zcela nahatých pejsků se stále setkávají s větou: „Jééé, naháč…“ Jen málo lidí na první pohled rozpozná toto poměrně mladé plemeno mezi bezsrstými plemeny od peruánského či mexického naháče, často se dokonce ptají, kde má pejsek hřívu a ofinku – pokládají ho za čínského chocholatého psa. Navzdory podobě s jinými „naháči“ je americký bezsrstý teriér zcela odlišný nejen svou hebkou kůží a absolutní absencí srsti, ale zejména svou „teriéří“ povahou. A ti osrstění američtí bezsrstí teriéři jsou pro změnu často lidmi označováni za „povedeného voříška“ jistojistě z útulku.

Čtěte dále
Publikováno: 7.9.2017 13:33:34
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: N

Na III. speciální výstavu svatobernardských psů v Žamberku je přihlášen fantastický počet 72 bernardýnů z 9 zemí (CZ, DK, SLO, A, FIN, LV, RUS, PL, SK)! Své psy přihlásila téměř padesátka majitelů. Vás ostatní zveme alespoň jako diváky 16. září 2017 od 9.30 hod. do autokempu v Žamberku. Věříme, že se bude na co dívat a společně přivítáme nejen úžasný počet psů, ale taky slušný počet diváků. Posuzování přijala rozhodčí a chovatelka ze země původu svatobernardských psů paní Christine Wiederkehr (Švýcarsko).

Čtěte dále
Publikováno: 7.9.2017 13:15:22
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
<<<123>>>