Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Náš sedmiměsíční dorostenec border kolie Dáreček (pan doktor mu tedy říká Křivonožka) měl, má a bude mít trochu atypické dětství kvůli svému fatálnímu zranění zadní nohy. Nicméně – žijeme s Dárkem naplno, jak to jde a stále je tak co řešit – jako s každým štěnětem poznávajícím svět a své mantinely v něm. Odmítám nechávat svým psům „alá dětství“ ve stylu: do roku ať se vítá s každým člověkem, psem, skáče na kohokoli, tahá na vodítku, lítá podél cizích plotů a štěká, pokud si ho chvíli nevšímám či je někde uvázaný. Pak bych se samozřejmě do jeho dvou let mohla o takovém chování (které začne být s velikostí psa poněkud obtěžující i pro okolí), tvrdit: vždyť je to psí puberťák. To ta psí puberta! Psy mám ve svém životě opravdu hoooodně dlouho a „pár“ jsem jich už měla, cvičila, poznala, ale co je to psí puberta? To vážně nevím. Ale slyším o ní poslední dobou ze všech stran. Ona psí puberta má podle mě býti zřejmě roztomilá omluva nevychovaného psa – to pro okolí, jež má býti shovívavým, a pro majitele má pak být utvrzením, že se nic neděje, je to normální, oni nic dělat nemusejí a psa TO přejde samo.

Čtěte dále
Publikováno: 3.3.2017 10:45:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pokud se mantrailerový tým dostane na místo pátrání do 12 hodin, měl by s velkou pravděpodobností dosáhnout kladného výsledku a stopu zachytit!
To tvrdí náš dlouholetý spolupracovník a průkopník mantrailingu v České republice Luboš Satora. Tragédii zmizení 12leté Míši nám dennodenně předkládají média a také zapojení povolaného týmu z Německa až devátý den! po jejím zmizení jsme mohli sledovat doslova v přímém přenosu. Jistě nejen mě napadlo mnoho otázek například: Proč tak pozdě? Proč tým z Německa a ne náš? Poprosila jsem tedy propagátora mantrailingu u nás a našeho milého spolupracovníka Luboše Satoru o jeho pohled. A touto reakcí, kterou najdete v novém čísle Pes přítel člověka č. 3, na smutné téma odstartoval i návrat MANTRAILINGU na stránky našeho časopisu v novém návodném seriálu – od štěněte krok za krokem!
Foto: TV NOVA

Čtěte dále
Publikováno: 1.3.2017 8:47:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik
Březnový PRAKTIK právě v prodeji!

Právě vychází PRAKTIK 3/2017 - dům, byt, zahrada, dílna, hobby. Nenechte si jej ujít!

Publikováno: 1.3.2017 8:31:16
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V čísle 2/2017 PPČ jsme vám představili psí útulek Ligy na ochranu zvířat ČR organizace Olomouc a jeho psí svěřence. Jsme velmi rádi, že svého nového páníčka již našli pejsci Brigita, Czury a Conie. Dalších 5 však stále čeká...

Čtěte dále
Publikováno: 28.2.2017 10:42:24
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Máte fotografie ze soutěží junior handling?

Do připravovaného seriálu o junior handlingu sháníme fotografie z předvádění psů na výstavách mladými handlery. Máte ve svých archívech snímky z předvádění v postoji, v pohybu, momentky z kruhu i mimo něj? Pošlete nám je na adresu redakce@pespritelcloveka.cz v nejmenší velikosti 600 kB spolu se svým jménem a adresou. Nejlepší použijeme do některého z dalších dílů tohoto seriálu v našem časopise.
Ilustrační foto: Ing. Hanuš Brychta

 

Publikováno: 27.2.2017 14:40:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Nejen aktivitami živ je člověk (i pes), není nad to přijít domů příjemně unaven z vycházky či tréninku se svým psem a dát odpočinout jak tělu, tak duši. Jak? Třeba četbou příběhů a témat našich čtenářů, kterých nám do PPČ č . 3 přišlo opravdu velké množství – posuďte sami z názvů jejich příspěvků!

Čtěte dále
Publikováno: 27.2.2017 8:03:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Podaří se najít německému ovčákovi Bronislavovi nový domov?

Bronislav je hluchý, dost jistě, ale jak vidí pohyb, štěká. Je agresor na psy, ač na to nemá sílu, provokuje k pranici, takže je vhodný jedině k fenkám. Slepice snáší v pohodě, ale kdyby s nimi byl o samotě, nudou by je umordoval, pokud by je chytil. Jednou byl již přistižen, jak si jí drží, ale to jen, že se chtěl zabavit. Kočky sice honí, ale nedohoní, takže s nimi může být. Je to těžký, nový páníček by musel být hodně velký dobrák, aby si ho vzal. Při vyprazdňování u toho kolikrát popochází. Jinak je to zlatý pes. Také už potřebuje kloubní výživu STRIDE, což opět hraje proti jeho umístění – finanční výdaje. Ale na to by mu současná majitelka ráda přispěla, jen aby dožil spokojeně.

Kontakt na majitelku: Sarana Anthriel, e-mail: jrennys@gmail.com

Publikováno: 24.2.2017 10:28:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Od Klubu chovatelů jezevčíků jsme dostali smutnou zprávu o úmrtí MVDr. Josefa Jansy.
Výbor Klubu chovatelů jezevčíků ČR s hlubokým zármutkem oznamuje svým členům, že 11. ledna naše řady opustil po dlouhé nemoci MVDr. Josef Jansa. Byl významnou osobností klubu, dlouholetý člen výboru klubu, kdy působil jako hlavní poradce chovu. Působil jako rozhodčí z exteriéru a z výkonu loveckých psů, byl majitelem chovatelské stanice z Erbenky, která se dlouhodobě věnovala chovu hladkosrstých standardních jezevčíků a dala mnoho vynikajících pracovních a exteriérových psů.
Čest jeho památce


Ze ZKO Letohrad nám poslali neméně smutnou zprávu:

Čtěte dále
Publikováno: 23.2.2017 9:44:26
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Máte psa i kočku? Napište nám!

Spokojené soužití psa a kočky je velmi časté a každý den přináší mnoho nového. Napište nám o svých zkušenostech na redakce@pespritelcloveka.cz. Vaše příběhy, rady a fotografie rádi uveřejníme a třem z vás pošleme knihu.
Ilustrační foto: D. Horáková

Publikováno: 22.2.2017 9:57:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mají se rádi jako pes a kočka – to je synonymum pro vztah plný napětí, ba nenávisti. Nicméně drtivá většina majitelů, kteří mají psa a kočku by vám jistě potvrdila, že to může být vztah láskyplný a důvěrný dvou blízkých kamarádů… Co sebou přináší soužití s kočkou a psem? Co bychom měli vědět a čeho se vyvarovat? Jak je spolu seznámit? Víte, co je to nemoc z kočičího škrábnutí? Přinášíme vám seznam onemocnění, která mohou mezi sebou sdílet pes s kočkou a eventuálně je dokonce přenést na člověka, zahrnující jen nejdůležitější infekce psů a koček, které se vyskytují v našich zemích, případně v západní Evropě. A znáte kočičí plemeno SPHYNX?

Čtěte dále
Publikováno: 22.2.2017 9:50:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>