Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Vodní záchranařina se psy z. s. vás srdečně zve na výcvikový tábor na Slapech ve dnech 2.-9. července.

Čtěte dále
Publikováno: 2.6.2017 14:12:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Ve dnech 5. - 7. května proběhla v Nové Živohošti na Slapech mezinárodní výstava Klubu severských psů s názvem CZECH NORTHERN CUP 2017. Zúčastnilo se jí celkem 301 psů z 11 zemí. O tituly klubových šampionů v různých věkových, výkonnostních a vzhledových kategoriích soutěžili psi a feny čtyř krásných plemen: aljašský malamut, grónský pes, samojed a sibiřský husky. Cenami do soutěže přispěla také společnost Mountfield.

Čtěte dále
Publikováno: 2.6.2017 10:30:43
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

To je další z cviků dovedností, které vás naučí naše spolupracovnice Pavla Balajková a její border kolie v dalším dílu fotoseriálu s názvem Jak na to v našem aktuálním čísle 6. Jak tedy na "Drž a pusť!"? Jednou z nejoblíbenějších her je určitě přetahování se o hračku. Jelikož je to hra, měla by mít svá pravidla, a ta by měl určovat majitel psa. Někdy je tomu naopak: pejsek si určuje, s kým si bude hrát a určí si sám dobu, kdy si bude hrát, zvolí si hračku nebo hru sám ukončí. Často se stává, že pejsek odmítá hračku pustit nebo běhá okolo majitele s hračkou v tlamě a majitel ho marně snaží odchytit.
Druhý cvik, který můžete s námi krok za krokem svého pesana naučit, je Jede, jede mašinka!

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2017 14:26:48
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Zveme vás na Mistrovství ČR IPO, které se koná ve dnech 16. – 18. 6. 2017 ve sportovním areálu Pod Lipou ve Vědomicích. Rozhodčí: A - Jiří Kolář, B- Ing. Miroslav Ulč, C- MUDr. Jiří Tichý (hlavní rozhodčí), Ing. Jitka Jozová (pomocný rozhodčí). Figuranti: Josef Kubec, Jiří Mach, Jan Kuncl (náhradník). Vedoucí: Václav Kejř.

Níže naleznete informace jak pro kvalifikované závodníky, tak i pro návštěvníky.

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2017 9:34:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

VS ZVV3 proběhla 13.-14. května v ZKO Hluboká nad Vltavou Falco. Soutěž posoudili: rozhodčí: stopy - Jaroslav Hartl, poslušnost - Iveta Skalická, obrany - Miroslav Ryneš (hlavní rozhodčí), J. Hlaváč (pomocný rozhodčí). Figuranti: Vojtěch Filip, Jan Kuncl, Vladimír Opršál (náhradník).

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2017 8:45:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

„Lidi, kolo, to je famózní věc“ – jsou slova z jedné známé písničky. Bicykl je už víc než sto let výborným dopravním prostředkem na vlastní pohon, jelikož si člověk na něm výborně zasportuje a zapojí všechny své svaly, provětrá mysl, vidí kus „světa“ a navíc má dobrý pocit, že udělal něco pro své zdraví. Kolo je vhodné pro všechny generace lidí, kteří chtějí udržovat své tělo v kondici. Tento vynález prošel velkým vývojem a dnes si můžeme pořídit takový typ kola, který vyhovuje našim požadavkům a potřebám, a mnohdy vyráží na kolech za hranice všedních dní celé rodiny i se svými psy. Koloběžky jsou další z možných alternativ bicyklů, a stále častěji se setkáváme i s přívěsnými vozíky.

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2017 14:54:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Příběh miniaturního amerického ovčáka se začal psát v Kalifornii v pozdních 60. letech minulého století. Toto plemeno bylo vyšlechtěno z malých psů, již byli označováni jako australští ovčáci, jednalo se však o psy neregistrované. Cílem bylo získat jedince malé velikosti, jež bude překypovat energií a inteligencí. V roce 1980 byl registrován první jedinec tohoto plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 24.5.2017 12:49:42
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: N

Border kolie milující pohyb, aktivity, u níž nemoc či zranění vedly k nařízení klidového režimu? Není to situace lehká ani pro psa, ani pro majitele. Majitel se navíc na rozdíl od psa trápí i nespočtem otázek, možných vin, ale i obav z budoucnosti. Jenže málokdo z nás o tom dovede otevřeně mluvit či napsat. Vždyť stačí dát foto psa v kleci na Facebook, a reakce typu „tyrane, tebe dát do klece“ apod. na sebe nenechají dlouho čekat. Bez toho, že by tito řvouni za „práva“ zvířat aspoň dočetli věty, že pes je pacient a má mít klidový režim. Anebo se hned objeví další, kteří budou „argumentovat“, jak klidový režim lze mít i bez klece… I za cenu zranění psa, viďte? Zkrátka tak jako někteří lidé, děti musejí v době po operaci, nemoci trávit čas na lůžku, musejí někteří psi v obdobné situaci být stále pod dohledem majitele či zajištěni v kleci…  V novém čísle Pes přítel člověka č. 6 vám přinášíme první příběh zraněné Shishi – tříleté, bláznivé a vždycky dobře naladěné border kolie a její paničky Petry Pekárkové.

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2017 10:11:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Znáte plemeno na fotografii v čísle 6 na straně 89? Napište nám na redakce@pespritelcloveka.cz. Pošlete nám správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. června.

Čtěte dále
Publikováno: 19.5.2017 13:25:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

ZKO Svítkov vás srdečně zve na závody v roce 2017.

Čtěte dále
Publikováno: 19.5.2017 12:55:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
<<<123>>>