Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

22.–26. leden 2019, Deštné v Orlických horách

Orlické hory budou opět patřit musherům. Ve dnech 22. až 26. 1. 2019 proběhne již 23. ročník jednoho z nejtěžších závodů psích spřežení v Evropě – Šediváčkův long. Do Deštného se na start závodu sjede tradičně kolem 700 tažných psů a více než 100 musherů z ČR, Německa, Rakouska, Švýcarska, Italie, Holandska, Chorvatska, Maďarska a Polska, které čeká tradiční 200 km dlouhá čtyřetapová trať a 300 km dlouhá pětietapová trať nevyzpytatelnou a krásnou přírodou Orlických hor. Lídrem závodu mezi českými účastníky je Roman Novotný z Příbramska, který ještě žádný ročník nevynechal a letos jej pojede tedy po dvacáté třetí. Z úspěšných českých závodníků jmenujme dále Romana Habásko z Karlových Varů.

Čtěte dále
Publikováno: 23.1.2019 10:40:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Československý vlčák se postupem času ukazuje jako velmi všestranné pracovní plemeno. Aleš Bittner se svým Yahooem z Molu Es splnili nejvyšší záchranářské zkoušky: Atest Horské služby a Atest plošného vyhledávání Ministerstva vnitra, které je opravňují zúčastnit se ostrých pátracích akcí spojených s vyhledáváním pohřešovaných osob. Co všechno tyto zkoušky od psa vyžadují, dozvíte se z rozhovoru v čísle 1 PPČ, které je právě v prodeji.

Jak jste se dostal k záchranářům?
Přál jsem si projít nějakým kurzem první pomoci, abych mohl pomoct lidem v nouzi. Žil jsem a žiji v Jizerských horách, rád lyžuji, lezu… A tak jsem se rozhodl stát se členem Horské služby.

Čtěte dále
Publikováno: 9.1.2019 11:06:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Oslavy konce roku jsou kvůli typické hlučnosti postrachem nejen psů, ale i jejich majitelů. Někteří lidé navíc zkoušejí zábavní pyrotechniku už od Mikuláše, a tak majitelé psů, kteří se prudkých zvuků bojí, mají již v tu chvíli před sebou pořádně náročný měsíc.

Ochránit psa před hlukem venku dost dobře nelze. Vždyť zvláště ve větších městech se najde neskutečné množství pitomců, kteří jen pro svou zvrhlou zábavu a potěšení z vyděšeného psa jsou schopni petardu hodit cizímu psovi na vodítku doslova pod nohy. Zažila jsem to a vězte, není nic příjemného mít na (naštěstí pevném) vodítku a obojku naprosto vyděšeného psa se spálenou srstí – ještěže se mi nevytrhl a neutekl třeba na silnici. Ano, měli bychom se snažit ze všech sil zabránit alespoň následkům – traumatům z petardy vybuchlé v blízkém okolí a útěkům vyděšených psů. Pokud je to možné, určitě se vyplatí vyhnout se frekventovaným místům a shromážděním lidí, kde víc než jinde hrozí exploze dělobuchu v blízkosti psa. Prostě mu dejte klidně dva obojky, postroj, vyzkoušené doma a více utažené. Pro majitele řešící i toto jako možné nepohodlí psa je jen jedna rada: chcete psa živého, zdravého? Pak jej zabezpečte tak, aby se nemohl vyvléknout a neřešte počet prstů, které strčíte pod jeho obojek!

Čtěte dále
Publikováno: 31.12.2018 10:26:05
Kategorie: Výcvik a sport

Telefonická linka České pošty je v těchto dnech velmi vytížená. Nedovoláte-li se na linku pošty, napište nám na email predplatne@pvsp.cz
nebo zavolejte k nám do redakce na číslo 222 317 811
Předplatné vám zařídíme OKAMŽITĚ! Čili nebudeme čekat na platbu, ale předplatné vám poběží hned, jak obdržíme vaši objednávku.

Čtěte dále
Publikováno: 19.12.2018 12:36:23
Kategorie: Výcvik a sport

Tak nazvala svou obsáhlou reportáž, jako vždy doplněnou nádhernými fotografiemi, Petra Fürstová a najdete ji v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 12, které je právě v prodeji.
„Byl vytvořen nový neuvěřitelný český rekord, který jen tak v budoucnu nebude překonán, zda někdy vůbec. Před dvěma lety poprvé v historii WUSV vyhrál český pes Qvido Vepeden s českým psovodem s Václavem Ouškou. Po druhém vítězství v tomto náročném závodě již ale nikdo nemůže pochybovat, že to nebyla pouze náhoda. Skvělý závodní pes a majitel, jenž ho dokáže načasovat a připravit na ten nejlepší výkon. Ovšem nejvíce nepochopitelným byl fakt, s jakou lehkostí byl tento titul opět dobyt. Naše nadšení bylo tuplováno opětovným prvním místem ČR v družstvech.“

Čtěte dále
Publikováno: 11.12.2018 13:00:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Krajská nemocnice v Liberci hledá pro své pacienty nového canisterapeuta, tedy odborníka, který pomáhá pacientům prostřednictvím kontaktu se psem.
Kristýna Machová, původní terapeutka, která se svým psem docházela za dospělými i dětskými pacienty například na psychiatrii nebo na oddělení následné péče, má pracovní závazky v Praze a do Liberce už nestíhá jezdit. Její návštěvy byly ale tak přínosné a oblíbené, že o ně pacienty nemocnice nechce ochudit.
Foto: A. Hájková

Čtěte dále
Publikováno: 4.12.2018 10:38:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Už pošestnácté pořádá neziskovka Helppes jedinou mikulášskou besídku pro psy v ČR.
Byl váš pes někdy na mikulášské, která by byla jenom pro něj? Vzal někdy čert vašeho psího lumpa na návštěvu do pekla? Pokud jsou vaše odpovědi ne, pak už víte, kam v sobotu 8. 12. vyrazit. Protože o tuto událost nemůžete své chlupáče ochudit
Mikuláš s čertem a andělem zahájí celou akci tradiční nadílkou pro všechny pejsky, kteří mu ukážou, co - zatančit taneček, štěknout básničku, zazpívat, nebo jen podat pac. Ty nejzlobivější hafany můžeme poslat na exkurzi do pekla.

Čtěte dále
Publikováno: 3.12.2018 13:35:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Víte, co je flyball? Zajímá vás tento sport? Přečtěte si rozhovory s členy vítězného družstva z posledního mistrovství republiky, které se konalo v polovině září v Praze. Vítězné družstvo Hop Trop Praque tvoří kapitánka Anna Nováková, nabíječka Nikola Stejskalová a členové Tadeáš Kopáček a Dino, Veronika Hornychová a Bailey, Oldřich Stibor a Abby + Jezi, Petr a Petra Prokešovi s Lexem a Milena Vrbová a Cayenne, jenž je jediný kříženec mezi border koliemi.
Ve velké fotoreportáži s krásnými fotografiemi Martiny Irglové vám představíme 4 členy tohoto úspěšného týmu v obsáhlých rozhovorech.

Čtěte dále
Publikováno: 13.11.2018 12:03:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

Mistrovství republiky belgických ovčáků proběhlo tento víkend 12.-14. října v Suchdole nad Odrou. Rozhodčí: stopa - Jaroslav Hartl, poslušnost - Jitka Duffková (Karel Havelka – pom. rozhodčí), obrana - Theodor Krajčí (hlavní rozhodčí). Figuranti: technická část - David Hanel, kontrolní výkon - Matthias Mylius (DE), náhradník - Jaroslav Vyhnal.

Čtěte dále
Publikováno: 16.10.2018 12:00:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

O víkendu 22.-23. září proběhla již tradičně v areálu Brno Zbraslav soutěž pořádaná Českomoravskou kynologickou unií pro děti a juniory, kteří se utkali hned ve čtyřech disciplínách - klasický výcvik (zkoušky podle NZŘ i KJ Brno), junior handling, agility a dogfrisbee. K vidění byly skvělé výkony soutěžících i slzičky na place, vlídní rozhodčí i nervózní rodiče. Vše vám přiblížíme v reportáži s kompletními výsledky v novém čísle Pes přítel člověka č. 11, které začínáme připravovat.

Čtěte dále
Publikováno: 26.9.2018 11:48:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
<<<123>>>