Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

„Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu,“ praví klasik a milovníci koní mu jistě dají za pravdu. Člověk a kůň (stejně jako člověk a pes) patří už po staletí k sobě, a tak naše nová soutěž je o těch nejkrásnějších přátelstvích lidí, psů a koní. Tři vítězné fotografie odměníme praktickým batůžkem a kšiltovkou od firmy Dance and Jump!

Čtěte dále
Publikováno: 26.6.2017 8:43:48
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Znáte plemeno na fotografii v čísle 7 na straně 81? Napište nám na redakce@ pespritelcloveka.cz. Pošlete nám správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. července. Tři výherci vyhrají 2kg balení krmiva Petkult.

Čtěte dále
Publikováno: 23.6.2017 9:40:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Ano, přichází čas prázdnin a dovolených, a to je také hlavní téma čísla 7, které přichází do prodeje v pátek 23. června. Cestujete za hranice? Znáte předpisy zemí EU při cestování se psy? Tuto problematiku vám ozřejmíme v aktuální verzi našeho časopisu.

V rubrice Chov se zaměříme na psy a jejich majitele, kteří to neměli v životě lehké a nevzdali se. Máme pro vás příběh dostihového chrta zachráněného z Irska, třínohého křížence irského vlkodava pocházejícího ze Slovenska a českého horského psa, který vzdoruje osudu a krutým diagnózám. Velký obdiv patří jejím majitelům, že se nevzdávají a jen díky nim mají tito psi šťastný život!

Čtěte dále
Publikováno: 22.6.2017 15:00:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V případě, že Váš pes trpí bolestí kloubů je na místě se podívat na jeho životní styl – kolik má pohybu a jak je na tom s tělesnou hmotností. Je důležité, aby pes měl po celý život dostatek přiměřené pohybové aktivity, hmotnost odpovídající plemennému standartu a z toho vyplývající  vhodnou tělesnou kondici.

Právě nadváha a obezita velmi často doprovází  kloubní onemocnění psů.  Nárůstem hmotnosti se zatěžují stále více klouby i celý pohybový aparát a pohyb se stává čím dále, tím více bolestivým. Bolest při pohybu pak  vede jen k jedinému – pohybová aktivita se stále zkracuje a pak už vzniká začarovaný kruh, který předurčuje utrpení zvířete. Nezapomínejme, že pohyb je u psů jeden z největších projevů radosti a spokojenosti, a proto neschopností pohybu nemálo trpí i psychika psa a pak se  o kvalitě života psa  dá hodně polemizovat.

Čtěte dále
Publikováno: 19.6.2017 13:33:17
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Ve dnech 16. – 18. června proběhlo Mistrovství České republiky všech plemen podle IPO3 již tradičně ve sportovním areálu Pod Lipou v Roudnici nad Labem, Vědomice a tradičně pod taktovkou Václava Kejře a jeho týmu. Obrovský dík a respekt k letitému pořadateli nejen této prestižní akce! Z výběrových závodů se na MR probojovalo 53 závodníků, svou účast si loňským vítězstvím zajistil Vladislav Glogar a na dvě zelené karty za plemena beauceron a belgický ovčák. Mistrovství posoudili zkušení rozhodčí: stopy Jiří Kolář, poslušnost Ing. Miroslav Ulč, obran a postu hlavního rozhodčího se ujal MUDr. Jiří Tichý. Pomocný rozhodčím byla Ing. Jitka Jozová.  Role figurantů připadla trojici: Josef Kubec, Jiří Mach a Jan Kuncl (náhradník).

Čtěte dále
Publikováno: 19.6.2017 11:17:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství ČR ve sportovní kynologii se koná zítra a v neděli ve sportovním areálu Pod Lipou

Program: Sobota 7-17 hod: poslušnost a obrana, neděle 7-15 hod: poslušnost a obrana
Pachové práce na pozemcích Astur Straškov
Rozhodčí: A - Jiří Kolář, B- Ing. Miroslav Ulč, C- MUDr. Jiří Tichý (hlavní rozhodčí), Ing. Jitka Jozová (pomocný rozhodčí)
Figuranti: Josef Kubec, Jiří Mach, Jan Kuncl (náhradník)
Vedoucí: Václav Kejř

Čtěte dále
Publikováno: 16.6.2017 9:46:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

ČMKU pořádá pro všechny šikovné juniory Junior Open ČMKU v areálu MSKS Zbraslav u Brna.

Soutěžní kategorie:
Všestrannost
– IPO1, ZVV1, ZZO, ZZO1, FPR1
KJ Brno: ZOP, ZPU1 (obojí s možností splnění zkoušky)
Junior handling: I. kategorie děti do 13 let, II. kategorie junioři 13-17 let
Agility: SA, MA, LA, další rozdělení podle věku: I. kategorie děti do 14 let, II. kategorie junioři 14-18 let
Všechny kategorie absolvují dva běhy – Jumping a Open, výsledky se počítají z jejich součtů
Dogfrisbee: dogdartbee, paralelní timetrial

Čtěte dále
Publikováno: 16.6.2017 8:50:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Tak zní název vámi velmi oblíbené rubriky. V aktuálním čísle 6 našeho časopisu najdete zkušenosti a názory na výživu majitelky dvou impozantních „modrých“ kluků.
„Ve své smečce mám dva psy-samce německé dogy modré z chovatelské stanice Kataríny Čerešňákové Beautiful Blue Ballerines, jež sídlí na Slovensku. Můj první psí kluk z vrhu „A“ se jmenuje Arles Beautiful Blue Ballerines a budou mu 4 roky, druhý krasavec je z vrhu „B“ Basthijen Beautiful Blue Ballerines a budou mu 2 roky. První impuls začít krmit BARFem přišel, když jsem viděla, že pes žere granule z „donucení“, jen aby neměl hlad, a neviděla jsem na něm žádnou radost. Další impuls přišel ve chvíli, když jsem si na výstavách všimla, že psi na mase vypadají lépe než ti na granulích. Myslím si, že v přirozené stravě je míň chemie a v neposlední řadě určitou roli zahrála i cena krmné dávky k celkovému zasycení psa. Arles byl do půl roku věku na granulích, ale od chovatele byl zvyklý na maso i na granule. Když k nám přišel Basthijen, okamžitě se začlenil. Držel s Arlesem krok a byl na mase hned od prvního dne. Nelituji, určitě to byla správná volba,“ říká Veronika Teplá.

Čtěte dále
Publikováno: 6.6.2017 12:09:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

ČMKU pořádá pro všechny šikovné juniory do 18 let soutěž Junior Open ČMKU. Akce proběhne ve dnech 17. - 18. června v areálu MSKS Zbraslav u Brna.

Čtěte dále
Publikováno: 5.6.2017 9:49:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Máme pro vás několik tipů.

Čtěte dále
Publikováno: 2.6.2017 14:20:55
Kategorie: Ostatní
<<<123>>>