Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Telefonická linka České pošty je v těchto dnech velmi vytížená. Nedovoláte-li se na linku pošty, napište nám na email predplatne@pvsp.cz
nebo zavolejte k nám do redakce na číslo 222 317 811
Předplatné vám zařídíme OKAMŽITĚ! Čili nebudeme čekat na platbu, ale předplatné vám poběží hned, jak obdržíme vaši objednávku.

Čtěte dále
Publikováno: 19.12.2018 12:36:23
Kategorie: Výcvik a sport

„Zvýšená hladina vzrušení zpravidla tedy způsobuje „chaotičnost“ a zvyšuje roztržitost, nepřesnost, roztěkanost a impulzivnost v chování psa. Vždycky tomu tak ale není; někdy může zvýšená hladina vzrušení naopak při fokusaci pomáhat. Někteří hyperaktivní jedinci se najednou dokážou usilovně soustředit, když přijde zcela určitý podnět. Tak je tomu například u psů, kteří jsou velmi soustředění při lovu nebo na stopě a nenechají se ničím rozptýlit. Určitě si dokážete představit, jaký to musí být pro psa požitek. Konečně se mu uklidní mozek, už není zmítán sem a tam, nýbrž dokáže se plně věnovat jedné činnosti. Není divu, že takový čtvernožec se pak snaží vykonávat tuto činnost znovu a znovu! Současně je důležité uvědomit si i to, že „stresovaní“ psi nejsou vždycky vystaveni nadměrně zátěžovým zážitkům. Někdy jsou prostě na stres nadměrně citliví. To v zásadě platí pro všechny psy s hyperaktivitou: ať je příčina jakákoli, tak jsou velice citliví na podráždění, a to má automaticky za následek zvýšenou hladinu vzrušení. Tak může vzniknout bludný kruh: zvýšená citlivost na podráždění má za následek zvýšenou hladinu vzrušení, které zase zvýší citlivost na podráždění. Takový bludný kruh může vzniknout i u jiných symptomů hyperaktivity. I ty mohou způsobit zvýšení hladiny vzrušení, které může zase posílit symptomy. Proto platí toto:
Hyperaktivita má za následek stres. Stres tedy může být příčinou i následkem hyperaktivity!“ Tak začíná volné pokračování našeho seriálu o hyperaktivním chování psů, které najdete v Pes přítel člověka č. 12, které je ještě v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 17.12.2018 12:55:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Na stránkách internetového obchodu alza.cz naleznete náš časopis k zakoupení v elektronické podobě. Přečíst si ho můžete pohodlně na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu, a to ihned po zaplacení v on-line verzi, stažení ve formě pdf není dovoleno.

Čtěte dále
Publikováno: 17.12.2018 8:26:32
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Od 15 hodin vás může kousek od OC Nový Smíchov zaskočit prodejní stánek, ve kterém si budete moci vybrat psa na váhu a rozhodnout se, jestli ho chcete na místě zabít, nebo ho dětem přivedete domů živého, aby si měly do Štědrého dne s čím hrát. Nebo jestli vám stačí psí hlava na polévku.
Vše ale jen jako. Jedná se o divadelní představení ochránců zvířat, kteří se tímto způsobem rozhodli upozornit na tradici, které by podle jejich názoru mělo odzvonit.

Čtěte dále
Publikováno: 14.12.2018 10:41:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tak nazvala svou obsáhlou reportáž, jako vždy doplněnou nádhernými fotografiemi, Petra Fürstová a najdete ji v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 12, které je právě v prodeji.
„Byl vytvořen nový neuvěřitelný český rekord, který jen tak v budoucnu nebude překonán, zda někdy vůbec. Před dvěma lety poprvé v historii WUSV vyhrál český pes Qvido Vepeden s českým psovodem s Václavem Ouškou. Po druhém vítězství v tomto náročném závodě již ale nikdo nemůže pochybovat, že to nebyla pouze náhoda. Skvělý závodní pes a majitel, jenž ho dokáže načasovat a připravit na ten nejlepší výkon. Ovšem nejvíce nepochopitelným byl fakt, s jakou lehkostí byl tento titul opět dobyt. Naše nadšení bylo tuplováno opětovným prvním místem ČR v družstvech.“

Čtěte dále
Publikováno: 11.12.2018 13:00:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dočasky.cz jsou jako spolek neziskovou organizací. Jejich cílem je umístit zvířata do stabilních trvalých rodin prostřednictvím dočaskářů. Dočasná péče se týká zvířat, která nemohou být z různých důvodů umístěna v útulku, např. příliš mladá nebo naopak příliš stará, nalezená, nemocná nebo po zákrocích, vyžadující intenzivní péči, odebraná původním majitelům v důsledku týrání nebo nesnášející dobře dlouhodobý pobyt v útulku. Dočaskářem může být každý, kdo před osudy nezaopatřených zvířat nezavírá oči. Mnoho dočaskářů má vlastní psy, kočky, koně a zároveň pomáhá zvířecím bezdomovcům.

Čtěte dále
Publikováno: 7.12.2018 10:23:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Majitelé dobrmanů, argentinských dog a anglických buldoků POZOR!

Do připravovaných portrétů pro příští rok hledáme kvalitní fotografie uvedených plemen (tisková kvalita je 600 kB a více). Foťte a posílejte nám fotografie, pochlubte se svými odchovy, úspěchy, zkouškami, výstavami a napište nám své příběhy. Vše posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz.
Foto: D. Kylíšková, E. Mizerová, Z. Erretová

Publikováno: 6.12.2018 12:04:27
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

V neděli 2. prosince se na výstavišti v pražských Letňanech konala mezinárodní výstava psů všech plemen, na kterou bylo přihlášeno 4887 psů a fen plemen uznaných FCI a 190 jedinců národních a neuznaných plemen. Vítězem BIS se stal sibiřský husky Just too Cool for Trouble Winter Melody, majitelé: S. Gozska, José Louis Gomez, E. Gorska, Polsko.
Rozhodčí pro plemeno a pro skupinu Marcelino Pozo Ruiz, Španělsko. Rozhodčí BIS Petr Řehánek. Na fotce je španělský rozhodčí Marcelino Pozo Ruiz a ředitel výstavy Jiří Šiška.
Foto: Hanuš Brychta

Čtěte dále
Publikováno: 4.12.2018 15:48:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Krajská nemocnice v Liberci hledá pro své pacienty nového canisterapeuta, tedy odborníka, který pomáhá pacientům prostřednictvím kontaktu se psem.
Kristýna Machová, původní terapeutka, která se svým psem docházela za dospělými i dětskými pacienty například na psychiatrii nebo na oddělení následné péče, má pracovní závazky v Praze a do Liberce už nestíhá jezdit. Její návštěvy byly ale tak přínosné a oblíbené, že o ně pacienty nemocnice nechce ochudit.
Foto: A. Hájková

Čtěte dále
Publikováno: 4.12.2018 10:38:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Už pošestnácté pořádá neziskovka Helppes jedinou mikulášskou besídku pro psy v ČR.
Byl váš pes někdy na mikulášské, která by byla jenom pro něj? Vzal někdy čert vašeho psího lumpa na návštěvu do pekla? Pokud jsou vaše odpovědi ne, pak už víte, kam v sobotu 8. 12. vyrazit. Protože o tuto událost nemůžete své chlupáče ochudit
Mikuláš s čertem a andělem zahájí celou akci tradiční nadílkou pro všechny pejsky, kteří mu ukážou, co - zatančit taneček, štěknout básničku, zazpívat, nebo jen podat pac. Ty nejzlobivější hafany můžeme poslat na exkurzi do pekla.

Čtěte dále
Publikováno: 3.12.2018 13:35:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie
<<<123>>>