Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>
Agiliťáci přivezli ZLATO!

Na Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB bylo další velmi početně zastoupenou disciplínou AGILITY. Českému týmu ve složení Kateřina Burdová (CAYENNE CLEVER FOX), Nikola Kajpušová (ART SITES MORAVIA MASAI MARA), Natalie Kopperová (ARLETTA BAAR SORREL VIXEN) a Jakub Štýbr (YKUK DEABEI) podařilo vyběhat ZLATO v týmech! Druhá příčka patří týmu Maďarska a třetí týmu Holandska.
Gratulujeme a děkujeme!

Publikováno: 2.5.2018 8:05:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

První tři místa a celkem sedm žen v první desítce – i tak lze vidět výsledek výběrové soutěže IPO CACT ZKO Svatoslav (21.–22. dubna). Výkony na ni posoudili Jaroslav Petráček (stopa), Miroslav Ryneš (poslušnost), Bc. Jiří Lasík (obrana, hlavní rozhodčí) a psi prověřili figuranti Jan Kuncl, Vojtěch Filip, Pavel Soukop (náhradník). Zvítězila Šárka Bažilová s fenou belgického ovčáka Nancy ze Svobodného dvora (87, 91, 98, 276), druhé místo Kateřina Müller Kizzy vom Falkenstock BOM/F (85, 95, 94, 274), třetí místo Lucie Kaločová Batal z Údolí Jizery BOM/P (85, 89, 95, 269).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 11:55:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Výběrová soutěž mládeže všestranných proběhla v sobotu 21. dubna v Praze Zbraslavi. Rozhodčími byli delegováni Ing. Jiří Radovesnický (hlavní rozhodčí) a Vladimír Košťál, v roli figurantů nastoupili Vladimír Opršál a Tomáš Louda. Mládežníci se utkali ve třech kategoriích ZVV1 (doplňková kategorie): 1. LUCIE KASKOUNOVÁ s fenou německého ovčáka CHICO Provocativo (90, 92, 90, 272 bodů), 2. MARKÉTA LÁTALOVÁ s fenou německého ovčáka XANNI Majorův háj (87, 87, 89, 263 bodů), 3. NICOLE VICTORIA MEDKOVÁ s fenou border kolie URSI KIARA Dajavera (70, 92, 80, 242 bodů).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 11:53:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB podle IPO 3 proběhlo ve slovinském městě Ajdovščina. Tým našich Honza Böhm, Pavel Hrobař, Tomáš Louda, Klára Matoušková, Daniel Paleček, Petr Foltýn, Josef Šesták a Michaela Rubášová a teamleadři Pavel Vinš a Martin Plecháček vybojovali skvělé třetí místo! Do nedělní TOP 20 se tak navíc dostali hned čtyři naši borci! První místo patří dvojici Florian Knabl a Conan vom Clan der Wölfe (DE), druhé místo Arnold Kivago a Lito vom Adlerauge (HU) a třetí Uliana Maltseva a Vyatkins’Y’Rampage (RU).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 10:09:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB 2018 probíhá nyní ve Slovinsku, ve městě Ajdovščina ležícím ve Vipavské dolině. Komu máme držet palce? CZ 01  – 1. místo – IPO World Championship Honza Böhm a FORNY ze Soutoku Sázavy (Merrily de Alphaville Bohemia x Mecberger Chortoryiski) CZ 02 – Mistr CMC 2017 Pavel Hrobař a AL CAMPO Graf Czech (Besi Boliviat x Jaguar de Alphaville Bohemia), CZ 03 Tomáš Louda a BOUÍ z Údolí Jizery (Abby Ostraryka x Jaguar de Alphaville Bohemia), CZ 04 Klára Matoušková a COMMANDOS de Alphaville Bohemia (Jet de Alphaville Bohemia x Fidirex van Joefarm), CZ 05 Daniel Paleček a LOOKER Mi-Ji (Cherr Mi-Ji x Ayko Boccaro), CZ 06 Petr Foltyn a AUZZY Ostraryka (Dagger de Alphaville Bohemia x Da´Eder v.d. Brunnenstadt), CZ 07 Josef Šesták a CYCLON Olbramovický kvítek (Alis Nobi la Cage aux Folles x Idefix of Flying Porkie). Divoká karta Michaela Rubášová a CHARON Deabei (Juki Tarkatan + D’Jakson de Nelly des Beaux). Podporu a zázemí našim na místě konání zajišťují: teamleader 1 Pavel Vinš a teamleader 2 Martin Plecháček. Známe už vylosované časy a první výsledky!

Čtěte dále
Publikováno: 26.4.2018 13:04:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Velký portrét v čísle 5 patří plemeni pražský krysařík. Jedním z nejúspěšnějších na sportovním poli je Guliver z Fideláku, jenž má úspěšně za sebou 13 zkoušek z výkonu včetně náročných stopařských. Rozhovor s jeho majitelkou Sabinou Benešovou také najdete v čísle 5, které je právě v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2018 11:00:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Máte doma bobtaila? Pošlete nám jeho fotografie!

Vlastníte plemeno bobtail, které se stalo vzorem pro vytvoření kresleného Maxipsa Fíka z pohádkových večerníčků? Do připravovaného čísla s tímto plemenem sháníme fotografie a příběhy. Pošlete nám je na adresu redakce@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. dubna. Všechny fotografie automaticky zařadíme do fotosoutěže.

Publikováno: 23.4.2018 12:56:26
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

Poznáte plemeno na fotografii v čísle 5 na straně 56? Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. května. Tři výherci získají balíček s produkty Fypryst od firmy KRKA.

Čtěte dále
Publikováno: 23.4.2018 10:26:48
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

S číslem 5 našeho časopisu Pes přítel člověka přichází další velká porce aktuálních informací ze světa kynologie – nenechte si ho ujít!
Chovatelská etika dnes – to je nové velké téma, které v našem časopise otvíráme aktuálně právě teď. Oslovili jsme dlouholeté chovatele různých plemen a zeptali se na mnohé palčivé otázky, které dnes sužují zejména začínající, ale i stávající kynology. V první části najdete odpovědi od mluvčí ČMKU Vladimíry Tiché, předsedy Cocker Clubu Petra Studeníka, předsedkyně Klubu chovatelů foxteriérů Ivety Novákové a poradkyně chovu Klubu border kolií Moniky Švarcové. A příště vám představíme odpovědi dalších statečných!

Plemenem měsíce je naše nejmenší národní, byť stále neuznané, plemeno pražský krysařík. S krysaříkem srovnáme dvě podobná plemena – trpasličího pinče a ruského toye.
Naše velké (a závažné) téma měsíce zní Toy, tedy hračka – opravdu? Jaké jsou největší rizika a problémy chovu velmi malých psů? Je v chovu žádoucí miniaturizace a neustálé zmenšování již existujících toy plemen? Na to odpoví MVDr. M. Štourač a několik chovatelů miniaturních plemen. Čeká na vás i vtipná povídka Dobrodružství krysaříka Chassana z Města lesů a dočtete se, jak upravit hovawarta. V rubrice Výchova vyzpovídáme majitelku hned několika plemen – americké akity, basenži, moskevského strážného psa a pyrenejského mastina.

Čtěte dále
Publikováno: 20.4.2018 9:35:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub saharských chrtů pořádá v neděli 17. června v Chržíně klubovou výstavu plemen azavak a sloughi se zadáváním titulu klubový vítěz. Rozhodčí bude Ing. Leoš Jančík.

Čtěte dále
Publikováno: 17.4.2018 14:16:46
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
<<<123>>>