Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Tento dopis nám poslala naše čtenářka: „Bydlím v Praze v garsonce se spolubydlící a nyní si sama sháním nový podnájem. „Bohužel“ mám psa. Doteď jsem netušila, jak velký problém to může být. Z 90% mají majitelé bytu ve svých inzerátech uvedeno: „bez domácích mazlíčků“, „přísný zákaz zvířat“ a podobně. Zbylých 10% majitelů to tam uvedeno nemá, což vypadá nadějně, ale když se jich zeptáte, jestli může být v bytě pejsek, tak raději upřednostní někoho bez zvířete. Ze zákona je tato diskriminace nemožná, ale bohužel se to tak děje. Majitel si nesmí do smlouvy napsat, že v bytě není povoleno zvíře, ale co se už neřeší, je to, že s vámi na základě tohoto problému smlouvu vůbec nepodepíše.“ Jaká je vaše zkušenost s hledáním pronájmu, pokud máte psa? Napište nám na redakce@pespritelcloveka.cz. A protože rádi pomáháme, zkoušíme touto cestou pomoci oné čtenářce – třeba někdo z vás ví o vhodném pronájmu pro ni a jejího psa.

Čtěte dále
Publikováno: 24.1.2017 12:24:54
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Moravskoslezský kynologický svaz Brno, Kynologický klub Hartvíkovice pověřený Českomoravskou kynologickou unií pořádá dne 21. ledna 2017 v Kongresové hale Top Hotelu Praha soutěž Šampion šampionů 2016

Čtěte dále
Publikováno: 20.1.2017 11:59:15
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Žádný pes tu není jen tak.
Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání.
Podle stejnojmenného knižního bestselleru Bruce W. Camerona.

Čtěte dále
Publikováno: 20.1.2017 11:51:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Vlastníte nebo vlastnili jste psího seniora v úctyhodném věku? Napište nám!

V čísle 2, které je právě v prodeji, se věnujeme tématu Starý pes. Máte zkušenosti s péčí o psího veterána? Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz! Vaše příběhy, rady a postřehy rádi zveřejníme.
Foto: L. Novoveská

Publikováno: 20.1.2017 11:30:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Máte doma psa a kočku? Napište nám!

Připravujeme téma soužití psa a kočky ve společné domácnosti. Napište nám své příběhy, postřehy a zkušenosti a pošlete fotografie v rozlišení 600 kB a více na adresu redakce@pespritelcloveka.cz do 27. ledna. Nejzajímavější zveřejníme.
Foto: A. Soukupová

Publikováno: 20.1.2017 9:48:43
Kategorie: Výcvik a sport

Letošní závod probíhal ve dnech 7. - 18. ledna 2017.  Závodníci projížděli přes oblasti Grand Massif, Les Gets,  Praz de Lys Sommand, Morillon, Megève, Pralognan la Vanoise, La Plagne - Montalbert, Val Cenis, Lac du Mont Cenis, Aussois podle Relais Nation , Savoie Great Revard a Bessans - Bonneval-sur-Arc. Závod se jede ve více jak 11 dnech v 10 etapách, celkem činí délku 1000 km a musheři při něm nastoupají několik tisíc metrů. La Grande Osysséé je výjimečný závod a to hlavně svou náročností (dlouhé vzdálenosti, stoupání, horský terén).

Čtěte dále
Publikováno: 20.1.2017 8:12:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Dne 10. ledna se našlo zraněné štěňátko v příkopě ve sněhu, zřejmě po srážce s autem. Momentálně se nachází v dočasné péči u paní Heleny Berounské. Jeho příběh vám přineseme v dalším čísle našeho časopisu, nyní však potřebuje pomoc. Dne 30. ledna ho čeká operace. Jeho stav není fatální a má naději na vyléčení.

Čtěte dále
Publikováno: 19.1.2017 12:05:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V únorovém čísle jsme pro vás připravili dvě velká témata - péče o psa i o jeho srst v zimním období a péče o psího seniora.
Plemenem měsíce je nejmenší pastevecké plemeno z jihozápadního Walesu  – velškorgi. Přinášíme jeho velký portrét a rozhovory s chovateli a výcvikáři. Představíme vám také nové plemeno z Ukrajiny – odise.
Rubrika Veterina přináší velký a komplexní pohled na kastraci psů i fen z pohledu veterináře MVDr. Milana Štourače, a také z pohledu chovatelů různých plemen.
Nový velmi zajímavý a praktický seriál se věnuje krvi – jak se orientovat ve výsledcích vyšetření krve? První díl se věnuje červenému krevnímu obrazu.
Situace pod drobnohledem je pravidelný seriál Františka Šusty a tentokrát přináší návod, jak odnaučit psa tahat na vodítku.

Čtěte dále
Publikováno: 19.1.2017 10:25:23
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Trojice zkušených českých musherů ve složení Michal Ženíšek, Jiří Mencák, Michaela Srchová a 7 evropských saňových psů bude od 24. ledna do 1. února bojovat o cenné kovy na prestižně obsazeném Mistrovství světa federace IFSS on-snow neboli závodech psích spřežení. Celá výprava odjíždí už ve čtvrtek 19. ledna.
Foto: Fitmin

Čtěte dále
Publikováno: 19.1.2017 9:58:15
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing
Smutná zpráva

Výbor Klubu chovatelů jezevčíků ČR s hlubokým zármutkem oznamuje svým členům, že naše řady opustil po dlouhé nemoci MVDr. Josef Jansa. Byl významnou osobností klubu, dlouholetým členem výboru klubu, kde působil jako hlavní poradce chovu. Byl rozhodčím exteriéru a výkonu loveckých psů, a majitelem chovatelské stanice z Erbenky, která se dlouhodobě věnovala chovu hladkosrstých standardních jezevčíků a dala mnoho vynikajících pracovních a exteriérových psů.
Čest jeho památce.

Publikováno: 13.1.2017 8:54:07
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>