Ostatní

In urna elit, bibendum a, consequat vel, rutrum at, justo. Aliquam erat volutpat. Aliquam erat volutpat. Ut nisl magna, fermentum eget, consequat ac, varius a, nisl. Proin risus. Mauris vel risus. Maecenas varius. Pellentesque nisl urna, adipiscing nec, accumsan nec, tincidunt vel, velit. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Nullam eleifend, nulla at adipiscing semper; ante purus porttitor nunc, eu sodales justo ipsum eget libero. Curabitur feugiat, erat eu porta eleifend, velit tellus hendrerit diam, vel convallis nisl enim ut urna. In vel mi quis tortor tristique pretium.
<<<123>>>

Letos 26. 5. se již pošesté uskuteční akci Běhejme a pomáhejme útulkům v Praze ve Stromoce. Máme připravené 2 okruhy – běžecký a pěší. V prvním případě se jedná o 5km běh bez měření času. Neběží se o vítězství. Smyslem akce je proběhnout se v pohodovém tempu se svými kamarády, kolegy, dětmi, psy, nemáme připravené stupně vítězů. Druhý okruh je pěší úsek na 1,5km pro lidi, kteří se chtějí jen projít, pro maminky s kočárky, dětmi, pejskaře i lenochy. Po akci se můžete zúčastnit odpoledního programu - vystoupení dogdancingu, ukázka výcviku psích záchranářů, dogfrisbee, hudební produkce, a samozřejmě se vyfotit s naším maskotem.

Čtěte dále
Publikováno: 16.4.2019 15:01:40
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Svátky jara přicházejí spolu s květnovým číslem Psa přítele člověka. Čeká na vás opět velká porce pohodového čtení nejen pro volné velikonoční chvilky. Hned v úvodu najdete pozvánku na Mistrovství světa belgických ovčáků, které se uskuteční ve dnech 6. – 12. května v Písku, z pohledu čísel. Počty přihlášených psů jsou neuvěřitelné, stejně jako podívaná, která nás čeká na jediném místě. Nenechte si ujít tento velký kynologický svátek!

V Tématu měsíce se věnujeme socializaci a chování – věřte, že dnešní výkřiky typu „ať si hlavně štěně hraje s ostatními psy, hromadné vycházky štěně naučí, jak se chovat“ nejsou pravdivé a mohou naopak odstartovat problémy psa ve vztahu k jiným psům. Co má být ve skutečnosti socializace, na co si dát pozor? Nejen na tyto otázky najdete u nás odpovědi. Ač je to zvláštní, mnoho lidí neumí číst v mimice psa, v řeči jeho těla a dalších signálech, které k nám pes vysílá. Začínáme tedy seriál, kdy si na fotografiích ze života velmi různorodé smečky budeme vyprávět příběh…

Plemenem měsíce je poklad severu – sibiřský husky. Jeho zajímavá historie je obšírně popsaná v portrétu plemene a přinášíme také rozhovory s poradkyní chovu a musherem. Nejbližšími příbuznými huskyho jsou bezesporu lajky – představíme si jednu z nich, jakutskou lajku.

Čtěte dále
Publikováno: 16.4.2019 12:15:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pokud byste se podívali na základ všech možných problémů a chování vašeho psa, které vám vadí, možná s překvapením zjistíte, že je stejný…. Váš pes chce věci TEĎ a HNED. Neudrží svou pozornost, nevydrží chvilku v klidu. Ne, není hyperaktivní! Ne, není nemocný a nepotřebuje psího psychologa! Je to normální chování nevychovaného psa, který nemá hranice, mantinely, neví, co má dělat. Jediný, kdo toto chování může změnit jste VY! Jak? Pojďme si představit pár cviků, ve kterých se zaměříme na posílení schopnosti psa ovládnout se, vydržet v klidu, dát vám pozornost. To je totiž základ spolupráce, spokojeného života a ovladatelného psa. Tak pojďme na to!

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2019 16:59:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Za předpokladu, že jste zájemce o štěně, máte vybrané plemeno a máte alespoň rámcové plány pro další život štěněte, je dobré se zajímat o jeho rodiče. Proč je to důležité?

Příbuznost
První, kdo by měl o rodičích a pokud možno i dalších generacích předků vědět maximum, je chovatel. Ten by měl mít na svých webových stránkách alespoň základní údaje o rodičích plánovaného vrhu. V současné době jsou v módě upoutávky ve formě „svatebních oznámení“, kde naleznete alespoň jména rodičů a jejich tituly nebo i základní zdravotní výsledky. Důkladnější chovatel napíše i důvod, proč se pro toto spojení rozhodl, jaké jsou přednosti obou rodičů. Bohužel, konkurence je veliká a o nedostatcích se nic nedozvíte. I pro velmi slušného chovatele by byla pomluva, zejména na sociálních sítích, likvidační. Někteří chovatelé dají na web i předběžný rodokmen štěňat nebo odkaz na plemennou knihu, kde je možné si zjistit stupeň příbuznosti.

Čtěte dále
Publikováno: 2.4.2019 14:23:32
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Významné životní jubileum

Dne 13. 3. 2019 se dožil 90 let čestný člen Klubu chovatelů kníračů doc. MVDr. Zdeněk Procházka, DrSc., bývalý dlouholetý rozhodčí exterieru, poradce chovu, chovatel kníračů a autor mnoha kynologických publikací.

Přejeme mu pevné zdraví a hodně životního elánu.

MVDr. Petr Pavelek za Klub chovatelů kníračů ČR

Publikováno: 2.4.2019 10:06:33
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Jaro přichází mílovými kroky a s ním i dubnové číslo Pes přítel člověka.
Téma měsíce je poněkud smutné, ale jsme přesvědčeni, že o nepravostech a ubližování psům je třeba jak mluvit, tak proti nim bojovat. A bohužel, ne všichni, co vykřikují o své pomoci psům, skutečně pomáhají. „Převýchova“ psa „lopatou“, ani zmizení a smrt psů svěřených „odborníkům“ není u nás nic nového… Představíme vám smutnou kauzu Bull Azylu v Čáslavi, jenž sliboval převýchovu agresivních psů, z nichž desítky se pohřešují. Musíme si zvyknout na fakt, že ne každý, kdo vystupuje, prezentuje se jako člověk pomáhající psům, takový ve skutečnosti je. I v této sféře je čím dál víc podvodníků, zištných manipulátorů, tyranů a psychopatů.
Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba sledovat při koupi psa, je jeho rodokmen. Jak v něm číst a co říkají jednotlivé položky a údaje, se dozvíte v článku Co nám řeknou údaje o rodičích štěněte. V rubrice Chov si můžete přečíst příběh vozíčkáře Shaggyho, pro něhož ochrnutím život nekončí.
Plemenem měsíce je dobrman – vznešený, ušlechtilý, ale aktivní a pracovitý pes. Přečtěte si jeho portrét, rozhovor s poradkyní chovu i dalšími chovateli a výcvikáři, a také články v rubrice Veterina o zdravotních potížích týkajících se právě dobrmanů – „tanec“ dobrmanů (Dancing Doberman Disease) a wobbler syndrom. Také přinášíme pohled na albinismus vyskytující se u tohoto plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 21.3.2019 15:35:25
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Objednání předplatného časopisu Pes přítel člověka je opět o něco jednodušší. Na webové stránce www.casopisyknihy.cz můžete najít náš časopis a vybrat si z nabídky ročního (564 Kč), půlročního (392 Kč) nebo čtvrtletního (188 Kč) předplatného. Zároveň máte možnost objednat si starší čísla, které již nejsou v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 18.3.2019 12:24:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Majitelé sibiřských husky, bíglů a velšteriérů POZOR!

Do připravovaných portrétů hledáme fotografie uvedených plemen, a také informace, zkušenosti s chovem, výcvikem, sportem apod. Své fotografie o minimální velikosti 600 kB posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz.

Ilustrační foto: M. Svoboda, L. Kurešová, J. Knoblochová

Publikováno: 15.3.2019 12:01:10
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V čísle 3 PPČ jsme otevřeli téma chovu psů s PP z pohledu dnešních chovatelů a poradců chovu. Má chovatel nést zodpovědnost za své odchovy? Má zodpovědnost za stav plemene v zemi nést klub? Jak je to s informovaností chovatelů o chovných psech a fenách z hlediska exteriéru, povahy a zdraví? Odpověděly nám 4 chovatelky: Ing. Michaela Přibáňová (poradkyně chovu pro jezevčíky), Karin Mikolášová (poradkyně chovu pro komondory), Marie Rundová (členka výboru Klubu pyrenejských plemen) a Denisa Lajmarová (majitelka Parson Russell teriéra). 
Ilustrační foto: A. Hasalíková

Čtěte dále
Publikováno: 15.3.2019 9:49:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

(Úvodník z čísla 3, které je právě v prodeji)

V našem časopise pracuji již bezmála jedenáct let. Deset let se setkávám s novými projekty, kdy závratná a „doložitelná čísla“ jejich prodeje a čtenosti na vás útočila snad i z ledničky. A kolik jich skončilo v horizontu dvou let? Kolik časopisů svou „úspěšnost“ dokládá dvouměsíčním odstupem vydání či stále se snižujícím počtem stran? Anebo se zbavují titulů ze svého portfolia…? Kolik internetových megaprojektů „takyčasopisů“ takřka světového kalibru jste sami zaznamenali? A kolik jich poměrně rychle upadlo v zapomnění, anebo zmenšovalo a zmenšovalo svou aktivitu, všudypřítomnost on-line? Baví mě také časopis, jehož koupí přispíváte na útulky, kolik peněz z prodeje to je, se však nedozvíte. Ani kolik to bylo za rok. Ano, kolikrát se mi chtělo bezmocí nad těmi lživými čísly, prezentacemi zařvat, ale… Byla by to ztráta času, raději vám představíme náš nový e – shop a nové partnerské časopisy, které najdete i zde na našem webu. A teď k tomu co se týká nás všech…

Čtěte dále
Publikováno: 7.3.2019 11:18:41
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>