Ostatní

In urna elit, bibendum a, consequat vel, rutrum at, justo. Aliquam erat volutpat. Aliquam erat volutpat. Ut nisl magna, fermentum eget, consequat ac, varius a, nisl. Proin risus. Mauris vel risus. Maecenas varius. Pellentesque nisl urna, adipiscing nec, accumsan nec, tincidunt vel, velit. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Nullam eleifend, nulla at adipiscing semper; ante purus porttitor nunc, eu sodales justo ipsum eget libero. Curabitur feugiat, erat eu porta eleifend, velit tellus hendrerit diam, vel convallis nisl enim ut urna. In vel mi quis tortor tristique pretium.
<<<123>>>

Jaro se pomalu blíží, a tak nejnovější číslo Psa začíná aktuálním tématem měsíce – „Jarním detoxem“, který můžeme dělat kdykoliv v průběhu roku. Proč? Potraviny, které pes (člověk) jí, vzduch, který dýchá, a voda, kterou pije, obsahují také bohužel jednu společnou složku – TOXINY. Jak připravit doma takový detox? Co psu (i nám) může pomoci? Dozvíte se vše z velkého materiálu našeho spolupracovníka MVDr. M. Štourače.
Je chov s PP ještě chovem? Téma pro zamyšlení chovatelů a poradců chovu, kteří se nebojí pojmenovat věci pravými jmény. A my jim velmi děkujeme!
Plemenem měsíce je pravý šlechtic s modrou krví – anglický buldok. Vzhledem zajímavý, atraktivní, s bohatou minulostí a se skutečným gentlemanským chováním. Jeho chov je však ve všech směrech náročný, proto jsme mu věnovali více prostoru než obvykle. Veterinární témata odhalují problémy brachycefalických plemen – dýchání, oční problémy a dystokii (těžký porod). Podíváme se též na problémy se zuby. Přinášíme také rozhovor s poradcem chovu, představíme vám majitele buldoků a buldočí fenu, která cvičí obrany a agility.

Čtěte dále
Publikováno: 21.2.2019 9:04:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Z běžné procházky či pravidelného venčení se můžou stát hodiny strávené na veterině. Znáte to: vyběhnete se psem ven bez vodítka na rychlé venčení, jdete po chodníku, pes se lekne, v dálce vidí něco zajímavého, rozběhne se přes silnici a... V prvním momentě však můžeme chytit paniku: honem, rychle, co teď mám dělat?

Čtěte dále
Publikováno: 19.2.2019 9:20:57
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Objednání předplatného časopisu Pes přítel člověka je opět o něco jednodušší. Na webové stránce www.casopisyknihy.cz můžete najít náš časopis a vybrat si z nabídky ročního (564 Kč), půlročního (392 Kč) nebo čtvrtletního (188 Kč) předplatného. Zároveň máte možnost objednat si starší čísla, které již nejsou v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 13.2.2019 8:24:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Není to vždy jednoduché, ale vše se dá překonat. V nejnovějším čísle PPČ 2 vám představíme hluchou fenku Glorii a fenku Seboru s amputovanou přední končetinou. Jak se s tím jejich majitelé poprali?

Čtěte dále
Publikováno: 11.2.2019 16:56:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mnozí lidé si myslí, že když je pes neklidný, je to způsobeno jeho nedostatečným vytížením. Určitě má příliš málo pohybu – nebo má pohyb, ale nemá „zaměstnanou hlavu“. Jiní to vehementně popírají a upozorňují, že předkové našich psů (hlavně užitkoví psi!) většinu času proleželi na dvoře nebo v kotci a mívali příležitost k pohybu nebo zaměstnání jen příležitostně. Takže naši psi také nepotřebují neustále zaměstnávat! Co je tedy správně? To, jak často své psy venčíme nebo zaměstnáváme, je podmíněno především kulturně: my Češi jsme národ nadšených procházkářů – běhej raději se psem! V jiných zemích (například v USA) se psi, ať jakýchkoli plemen, berou na procházky, cvičí nebo zaměstnávají jen zřídka. Ovšem pes, který touží po pohybu, k němu musí dostat příležitost! Přitom je však důležité ho sledovat a případně zajistit, aby se pohybem ještě více nerozrušil („nevytočil“).

Čtěte dále
Publikováno: 6.2.2019 8:40:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Chodníky a různé klikaté cesty jsou v zimním období v některých oblastech až moc posypány solí. Ta na většině míst zůstává ležet hodně dlouho. Někdy až do většího jarního deště nebo pořádného tání. Ve městech před ní není úniku. Pejsek je na tom o poznání hůře než naše boty. Jeho kůže na tlapkách je citlivá a může být vlivem soli velmi vysušená, podrážděná. Stříhat, či nestříhat psa v zimě? Jak psa správně obléct? Je do sněhu opravdu vhodný pletený svetr? Jak má vypadat psí bouda v zimě?

Čtěte dále
Publikováno: 31.1.2019 11:16:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Jak začít? Vím, že takových psů je hromada, vím, že nejste žádná poradna, ale komu se svěřit, kde si poplakat...? Když jsem vám kdysi psala o Sarče, těšila jsem se, že napíšu do vašeho časopisu i o mém novém přírůstku, goldence Adélce. Adélka byla nejmenší a nejtemperamentnější štěňátko z vrhu. Je to miláček, mazlíček, zlatíčko. Ač je, díky bohu, bez problémů, na povinných RTG jí zjistili DKK 3/3. Bereme kloubní výživu, cvičíme, chodíme pravidelně na dornovku. Zkrátka se snažím dělat vše pro to, aby jí tenhle stav vydržel co nejdéle, ideálně pořád! Ano, vím, že stát se to může, i když její rodiče jsou „čistí“. Nejvíc mě ale mrzí to, že paní chovatelka s námi přestala komunikovat, smazala si nás z přátel na Facebooku. Je to jedna z nejznámějších a nejstarších chovatelských stanic u nás! Na webu má jen dobré výsledky. Prý jsem si to zavinila sama. Kdyby byla do roka zavřená, nestalo by se to. Nepřetěžovala jsem ji, není to můj první pes. O Ádu nemá vůbec žádný zájem. Já Adélku miluji, nedám ji a udělám pro ni vše, co bude třeba. Jen si tak říkám: příště si raději vezmu nějakého pejska z útulku a za našetřených a ušetřených 17 tisíc Kč se bude mít nějaký čas jak prasátko v žitě. Vaše čtenářka“
Reakci na dopis naší čtenářky jsem věnovala úvodník aktuálního čísla Pes přítel člověka č. 2.

Čtěte dále
Publikováno: 28.1.2019 10:58:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Únorové číslo, které můžete na stáncích najít již teď, je opět plné zajímavých informací, příběhů, zkušeností, odborných článků i pozvánek na velké kynologické akce letošního roku.
Začínáme pozvánkou na akci letošního roku u nás – Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB, které se uskuteční již potřetí v České republice, tentokrát v Písku.
Tématem měsíce jsou zimní neduhy, které můžou trápit našeho psa. Články „A opět máme „psí počasí“…“, „Pozor na zamrzlé rybníky“ a „Co může psa (nejen) v zimě trápit?“ vám poskytnou odpovědi na všechny otázky týkající se zimy, mrazů, sněhu a následné péči o psa.
Plemenem měsíce je Romaňolský vodní pes (lagotto romagnolo) – starobylé plemeno vodního psa z Itálie rustikálního vzhledu a širokého využití (hledání lanýžů, nosework, canisterapie, canicross a další) díky jeho přátelské povaze, skvělému čichu a mimořádné učenlivosti. Jeho blízkým příbuzným je francouzské plemeno vodního psa – barbet.

Čtěte dále
Publikováno: 25.1.2019 10:18:01
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V čísle 10/2018 jsme přinesli příběh australského ovčáka Melího v barvě double merle, zachráněného z množírny a pocházejícího z nepromyšleného spojení dvou jedinců barvy merle. Teď v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 1 vám přinášíme příběh jeho brášky Eliota, žel se smutným koncem. Eliotek se narodil údajně 16. února 2017 lidem, kteří záměrně zkřížili dvě plemena s merle geny – australského ovčáka a šeltii. Pro peníze a lepší prodej. Stále však věříme, že boj proti množírnám není jen mlácením prázdné slámy…

Čtěte dále
Publikováno: 17.1.2019 12:39:51
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Nemyslím si, že je to v drtivé většině případů moudré rozhodnutí. Z hlediska čistě pragmatického – proč odložit či uspíšit tak důležitý životní krok jen kvůli nějakému datu? Kde se dá přesně načas sehnat vhodné štěně, pes vybraný na základě racionálního zvážení našich možností a situace? Bohužel, nabídka štěňat, psů je dnes tak obrovská, o tolik větší, než je reálná poptávka, že nechci ani domýšlet, co se s těmi jen krátce roztomilými štěňátky měnícími se ve vyčouhlé, nevychované psí dorostence děje poté…
Co se štěňaty, která se stala z dárku přítěží? Mnoho jich bude kolovat na inzertních serverech, v rodinách, spousty jich skončí v naprosto nevhodných podmínkách, kde budou živořit do konce svých dní. Mnohdy bez povšimnutí, lásky, naplnění svých základních potřeb. Jiné, ty šťastnější se dostanou do útulku, azylů, dočasek, kde budou čekat na nový vhodný domov. Ano, 90 % takových štěňat je bez průkazu původu…
Nicméně jsme oslovili s námi leta spolupracující chovatelky, zda mají s takovou situací zkušenost. Moc jim děkuji za nezištně věnovaný čas druhým,
kdy své zkušenosti, názory a rady ve svém volném čase předávají formou odpovědí, článků našim čtenářům. Díky takovým nadšencům může náš časopis vycházet a přinášet skutečné rady, ne ty „facebookové“, kdy je každý na všechno odborníkem, bez ohledu na následky… Děkuji!

Čtěte dále
Publikováno: 3.1.2019 14:04:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>