Medailon uživatele

Jméno a příjmění: Silvia Antalíková
Ulice:
Město: Praha
Telefon:
WWW:
Messenger:

Články uživatele: zobrazit vše

Pes nejvěrnější přítel,z.s. vás srdečně zve na II. ročník srazu „adopťáčků“ v neděli 21. května 2017 od 11 do 17 hodin na hřišti ve Vesci u Prahy
Čeká vás příjemně strávený den ve společnosti úžasných pejsků, kteří svůj život neměli jednoduchý, ale díky našemu spolku našli ten nejúžasnější domov v milujících rodinách. Setkáte se nejen s našimi bývalými svěřenci, ale také s těmi, kteří na své vysněné páníčky teprve čekají.

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

Přesně tak zněl úkol pro Pavlu Balajkovou, autorku našeho fotoseriálu „Jak naučit…“ Podle nás zadání splnila na jedničku, a tak díky jejímu materiálu zvládne naučit psa obíhání (nejen) kužele snad každý!
„Kužel je super pomůcka pro mnoho her se psem. Dnes jej můžete zakoupit skládací, lehce přenosný a tak jej nevyužijete jen venku, ale třeba i doma k zabavení psa při vzájemné spolupráci a hře. Takže vzhůru na KUŽEL!“

Kategorie : Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

O víkendu 25.-26. března se konal historicky první seminář v České republice zaměřený na Tolling testy, který uspořádal Toller klub CZ. Trenérem a rozhodčím byl pan Sverker Haraldsson (SE), který je oficiálním rozhodčím a trenérem pro Tolling testy ve Švédsku. Semináře se zúčastnilo 12 trénujících týmů a diváci z řad majitelů, chovatelů a příznivců plemene.

Kategorie : Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Jaro a pejskařská sezona je tady (omlouvám se některým musherům – těm ta pravá končí) a právě vaše fotografie z prvních stop nás inspirovaly k začátku nového seriálu o stopování. A u schopností psího čenichu zůstaneme i v dalších nových seriálech – o mantrailingu a noseworku. Co si pod těmito cizími slovy představit? Nové možné aktivity pro vás a vašeho psa, která vám představíme právě v tomto čísle.

Najdete v něm spoustu zajímavostí, ale nikoli odpovědi na vaše otázky, které jste mi poslali a o nichž přemýšlím…

 

Vy si tedy myslíte, že psí puberta neexistuje? 

Opravdu nevím, co by ona puberta měla být za období psího života – a bylo by toto období u všech psů všech plemen stejné? A čím a proč by mělo být způsobeno? Jak prokázáno? Víte, potkávám opravdu mnoho lidí, kteří ve chvíli, kdy se ke mně řítí jejich pes nereagující na přivolání, volají: „On je v pubertě!“ Přičemž za půl roku, za rok ve stejné situaci volají ti stejní lidé to samé. To už ale jejich pes neposlouchá, protože má pro změnu špatné zkušenosti z doby oné puberty, kdy jej nějaký cizí pes pokousal. Dle páníčků u psa tak vzniklo doživotní trauma opravňujícího ho třeba k vrčení či dokonce napadání druhých psů… Anebo si vzpomenou, že takhle se chovala vlastně už maminka, tatínek a celé příbuzenstvo jejich psa.

Je přece přirozené, že malé štěně stejně jako malé dítě postupem času objevuje svět. Mnohdy pak zjistí, že ten svět je prostě zajímavější než vy a vaše reakce ho utvrdí v tom, že vy počkáte až se proskotačí. Záleží „jen“ jak ho umíte zaujmout, pochválit, ale i jasně dát hranice. Jako celý život se psem je i toto objevování o podstatných věcí, na které tak často mnozí  obklopeni metodami jiných, pozitivním posilováním i snahou být stále onen alfa  jedinec zapomínají – je to DUVĚRA, RESPEKT a LÁSKA.

 

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

Fotogalerie uživatele: zobrazit vše

I když v některých částech naší zemi je stále sníh, jaro se blíží mílovými kroky, a tak dáváme sbohem zimnímu lenošení a hurá do přírody. Snímky o velikosti 600 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. dubna. Vybrané odměníme.
Foto: D. Kylíšková

Publikováno: 24.3.2017 10:27:28
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben

Král teriérů, majestátný a půvabný erdelteriér, je námětem na další fotosoutěž. Snímky svých rošťáckých, spolehlivých a věrných erdelů o velikosti 600 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. dubna. Vybrané odměníme.

Publikováno: 24.3.2017 10:25:12
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben

Shiba inu si díky svému medvídkovskému vzezření, čistotnosti, nehlučnosti a milé povaze získává stále více příznivců. Fotografie svých shib o velikosti 300 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30 března. Vybrané odměníme.
Ilustrační foto: T. Karola

Publikováno: 20.2.2017 17:07:40
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Březen

Výstava psů je místo, kde se střídají emoce jedna za druhou: nervozita, radost z úspěchu i smutek z neúspěchu. Naši psi vše prožívají s námi a jsou nám mnohdy tou největší oporou ve chvíli, kdy se napětí dá krájet. Vyhlašujeme novou fotosoutěž s tematikou výstavní atmosféry – z předvádění v kruhu i přípravy mimo něj. Podělte se s námi o momenty, které poskytuje výstavní klání. Snímky svých výstavních miláčků o velikosti 300 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 31. března. Vybrané odměníme.
Soutěžní foto: R. Lednarova

Publikováno: 20.2.2017 17:01:32
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Březen