Medailon uživatele

Jméno a příjmění: Silvia Antalíková
Ulice:
Město: Praha
Telefon:
WWW:
Messenger:

Články uživatele: zobrazit vše

Příběh miniaturního amerického ovčáka se začal psát v Kalifornii v pozdních 60. letech minulého století. Toto plemeno bylo vyšlechtěno z malých psů, již byli označováni jako australští ovčáci, jednalo se však o psy neregistrované. Cílem bylo získat jedince malé velikosti, jež bude překypovat energií a inteligencí. V roce 1980 byl registrován první jedinec tohoto plemene.

Kategorie : Plemena psů
Rubrika: N

Border kolie milující pohyb, aktivity, u níž nemoc či zranění vedly k nařízení klidového režimu? Není to situace lehká ani pro psa, ani pro majitele. Majitel se navíc na rozdíl od psa trápí i nespočtem otázek, možných vin, ale i obav z budoucnosti. Jenže málokdo z nás o tom dovede otevřeně mluvit či napsat. Vždyť stačí dát foto psa v kleci na Facebook, a reakce typu „tyrane, tebe dát do klece“ apod. na sebe nenechají dlouho čekat. Bez toho, že by tito řvouni za „práva“ zvířat aspoň dočetli věty, že pes je pacient a má mít klidový režim. Anebo se hned objeví další, kteří budou „argumentovat“, jak klidový režim lze mít i bez klece… I za cenu zranění psa, viďte? Zkrátka tak jako někteří lidé, děti musejí v době po operaci, nemoci trávit čas na lůžku, musejí někteří psi v obdobné situaci být stále pod dohledem majitele či zajištěni v kleci…  V novém čísle Pes přítel člověka č. 6 vám přinášíme první příběh zraněné Shishi – tříleté, bláznivé a vždycky dobře naladěné border kolie a její paničky Petry Pekárkové.

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

Znáte plemeno na fotografii v čísle 6 na straně 89? Napište nám na redakce@pespritelcloveka.cz. Pošlete nám správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. června.

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

ZKO Svítkov vás srdečně zve na závody v roce 2017.

Kategorie : Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Fotogalerie uživatele: zobrazit vše

Běhat, skákat, skotačit s ke všemu se dobře bavit - to je dokonalé psí štěstí.
Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. června. Vybrané odměníme.

Publikováno: 19.5.2017 13:36:18
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červen

Kdo vlastní australáka, už nikdy nechce jiné plemeno – to říkají chovatelé tohoto mladého, avšak velice populárního plemene. Snímky svých ausíků o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. června. Vybrané odměníme.

Publikováno: 19.5.2017 13:30:05
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červen

Spolužití s jorkšírským teriérem má svoje nezaměnitelné kouzlo a tento roztomilý psík je také námětem na naši další fotosoutěž. Snímky svých jorkšírských kamarádů o velikosti 600 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 31. května. Tři z vás získají knihu Jorkšírský teriér od Rachel Keyesové.
Foto: A. Bystrianská

Publikováno: 27.4.2017 16:19:03
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Květen

I když v některých částech naší zemi je stále sníh, jaro se blíží mílovými kroky, a tak dáváme sbohem zimnímu lenošení a hurá do přírody. Snímky o velikosti 600 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. dubna. Vybrané odměníme.
Foto: D. Kylíšková

Publikováno: 24.3.2017 10:27:28
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben