Medailon uživatele

Jméno a příjmění: Marie Trauškeová
Ulice:
Město: Praha
Telefon:
WWW:
Messenger:

Články uživatele: zobrazit vše

Mezinárodní soutěž v dogdancingu se konala v sobotu 11. 3. při prestižní výstavě psů Crufts v Birminghamu. Za Českou republiku zde startovala Vanda Gregorová se svojí australskou ovčandou All That Brandy Gentle Mate a jejich sestava se jim velmi povedla.
Foto: Lusy Imbergerová

Kategorie : Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Ve dnech 25. 2. – 3. 3. 2017 proběhla mezinárodní cvičná mise záchranářů v Estonsku. Cvičné mise se zúčastnily týmy z České republiky, Maďarska, Rakouska a Švédska. Záchranáři Estonska se akce účastnili jako pozorovatelé. Česká republika vyslala do Estonska pražský odřad USAR. Celkově se mise zúčastnilo 36 záchranářů, z toho šest psovodů ze seznamu pro mezinárodní záchranné operace (MZO).
Ilustrační foto

Kategorie : Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Obávám se, že bohužel opět nikdo nebude potrestán, protože je to JEN pes. Jen zvíře. Denně se setkáváme s případy jasného a prokazatelného týrání zvířat. Stávající zákony jsou dostatečnou oporou pro jejich potrestání. Proč se tak neděje? Utrpení této fenky ještě neskončilo. Kdy skončí tolerance násilí a porušování zákona ze strany Policie?
Stanislava Čermákova, cermakova@pespritelcloveka.cz

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

Titul Coursing Winner je udělován na základě výsledků dosažených v průběhu jednoho kalendářního roku v závodech označených v Coursingové kalendáři ČP jako bodovací, vítězům jednotlivých kategorií. Za každé umístění psa v závodě označeném jako bodovací se přidělují body následujícím způsobem: 1. místo = 10 bodů, 2. místo = 7 bodů, 3. místo = 5 bodů, 4. místo = 3 body, 5. místo = 1 bod. Tyto body se sčítají. Do konečného hodnocení jsou zařazeni pouze psi, kteří v daném kalendářním roce získali body nejméně ze tří bodovacích závodů. Započítávají se body za „X“ nejlepších umístění psa v daném kalendářním roce, přičemž v případě sudého počtu bodovacích závodu platí, že X = 1/2 celkového počtu bodovacích závodů + 1, a v případě lichého počtu bodovacích závodů platí X = 1/2 celkového počtu bodovacích závodů + 1/2. Vítězem se stane pes, který získá nejvyšší počet bodů. V případě rovnosti bodů u dvou či více psů se započítávají body za všechna umístění psa v daném kalendářním roce. Je-li i nyní celkový součet bodů shodný, získají titul oba (všichni) psi.
Ilustrační foto: J. Ondrášková

Kategorie : Výcvik a sport
Rubrika: Coursing