Znáte treibball?

Treibball je mladý kynologický sport, který si získává stále víc příznivců. Cvičit ho můžeme v každém ročním období a téměř kdekoliv. Je treibball skutečně „pasení míčů“? Představíme vám jej v úvodním rozhovoru s Lucií Zavoralovou v Pes přítel člověka č. 1.

Jak dlouho se treibball v České republice trénuje?
V České republice se první jednorázové tréninky uskutečnily v roce 2010, avšak bez návaznosti na další výcvik. Teprve o tři roky později začalo několik psovodů trénovat soustavně a proběhly výcvikové víkendy treibballu. V témže roce se v Herolticích uskutečnily první závody a v průběhu následujících let se počet týmů (psovod a pes) stále zvyšoval. Tento trend trvale pokračuje.

Vysvětlila byste nám, prosím, pravidla tohoto sportu?
Původně byl treibball určen pro ovčácká plemena jako náhrada pasení. Ze zkušeností s mnoha plemeny trénujícími treibball lze říci, že podstatou práce psa je rychlá a přesná reakce na pokyny psovoda, jde tedy spíš o aktivní činnost s plnou ovladatelností psa bez ohledu na jeho vlohy k pasení. Pes míče nepase, ale kontaktem jimi pohybuje.

Může se člověk tomuto sportu věnovat s jakýmkoliv psem?
Dá se říct, kdy je pro pejska nejvhodnější s tréninkem treibballu začít?
V čem spatřujete hlavní výhody a případné nevýhody tohoto psího sportu?    
Co byste poradila začátečníkovi, který by si chtěl treibball se svým psem vyzkoušet?


Tyto otázky najdete zodpovězené v novém čísle Pes přítel člověka č. 1, které je právě nyní v prodeji! Třeba bude treibball ten pravý sport i pro vás a vašeho psího parťáka!


Publikováno: 6.1.2016 8:55:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball