Zajímá vás flyball?

Víte, co je flyball? Zajímá vás tento sport? Přečtěte si rozhovory s členy vítězného družstva z posledního mistrovství republiky, které se konalo v polovině září v Praze. Vítězné družstvo Hop Trop Praque tvoří kapitánka Anna Nováková, nabíječka Nikola Stejskalová a členové Tadeáš Kopáček a Dino, Veronika Hornychová a Bailey, Oldřich Stibor a Abby + Jezi, Petr a Petra Prokešovi s Lexem a Milena Vrbová a Cayenne, jenž je jediný kříženec mezi border koliemi.
Ve velké fotoreportáži s krásnými fotografiemi Martiny Irglové vám představíme 4 členy tohoto úspěšného týmu v obsáhlých rozhovorech.

Oldřich Stibor
Představte nám, prosím, svého závodícího psa…
Mám dvě feny border kolie, první – dokonalé Abby – je sedm a méně dokonalé Jezince pět let. To, že jsou nejlepší na světě, si myslím asi jako každý majitel o svém psovi.

Vybírali jste si psa speciálně pro flyball?
Když jsme si vybírali svého prvního psa, vůbec jsme nevěděli, že něco jako flyball existuje. Věděl jsem jen, že chci aktivní a sportovní plemeno. Na obě psiska jsme měli velkou kliku při výběru, zejména u té první, kdy jsme o nějakých
zdravotních potížích, které borderky trápí, neměli ani tucha. Obě baví jakýkoliv sport a pohyb, hlavně, když je to s páníčky. Zkoušeli jsme agility, házíme frisbee, běháme s kolem, koloběžkou. Abbynku nazývám dokonalou, protože jakožto „prvorozená“ je více fixována na lidi, povahou je tak trochu šprt, dělá vše naplno, jen aby páníčci byli spokojení. Navíc dává flyballové „OK“ střídačky skoro sama – to, že jsem jí pustil ve správnou chvíli, vidím až podle jejího času. Zkrátka si umí přibrzdit před psem, kterého střídá. Jezinka je pak pěkný rarach a věčné štěně. Ze své štěněcí povahy ztratila opravdu jen málo a je zdrojem neutuchající energie, zábavy a dobré nálady. Při sportech obecně je na sebe trošku opatrnější. Dalo mi dost práce naučit ji, aby míček přinesla a nevykašlala se na něj, pokud náhodou vystřelil z boxu jinak, než je zvyklá.

Věnujete se i jiným sportům? Máte složeny nějaké zkoušky?
Jak dlouho a proč se věnujete flyballu?
Na co nikdy nezapomenete z posledního MR? Co pro vás titul znamená?
Vaše plány a cíle do budoucna?


Chcete si přečíst i další odpovědi v těchto rozhovoroch? Najdete je v čísle 11 PPČ, které je ještě v prodeji!

Publikováno: 13.11.2018 12:03:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball