Vesele k 18 zkouškám z výkonu

Naše čtenářka Petra Válová cvičí se dvěma fenkami stafordšírského bulteriéra a říká: První, co mě napadne, když se někdo zeptá: „Jak se cvičí se stafíkem?“ je: „Vesele!“ Jinak to snad ani nejde s pejskem, který má tak krásný široký úsměv.

Jak se nejen cvičí, ale i žije se stafíkem?

„Naše první stafbulka k nám přišla před osmi lety jako náplast na bolest po zemřelé fence jiného plemene. Hledala jsem tehdy menší sportovní plemeno a volba padla na stafordšírského bulteriéra – malého kompaktního pejska s postavou gladiátora, v jehož povaze by se měla prolínat buldočí odhodlanost s teriérským temperamentem. A tak jsme si přivezli domů malého černého ďáblíka jménem Linetka (Lovable Babe of  Eilatan). Postupně jsme spolu složily 18 zkoušek (ZOP, ZPU-1, ZMMP, ZMP1, ZPS1, BH, StPr1-2, FPr1-3, ZZO, ZZO1-3, OB-Z, OB1-2), zúčastnily jsme se i nějakých závodů, ať už to byly závody malých plemen, stopařské závody či poslední dobou převážně závody obedience.
Standard plemene uvádí, že stafordšírský bulteriér je absolutně spolehlivý. Ano, já se můžu při každé zkoušce nebo závodu spolehnout, že Linetka zase předvede nějaký veselý kousek, zlepšovák či šaškárnu pro obveselení rozhodčího a diváků (méně už mne), čímž se stává „miláčkem publika“. A rozhodčí pak v závěrečném hodnocení neopomene vyzdvihnout její veselý projev, navázání na psovoda a velkou chuť do práce, zároveň ale ztrácíme body za nepřesnosti způsobené Linetčinou přílišnou horlivostí.“


Jak tedy vlastně s Linetkou cvičíme?
Chcete vědět, jak se holkám na výcvikovém place daří a co je potrápilo? Vše najdete v  čísle 2 PPČ, které je právě v prodeji!


Publikováno: 8.2.2019 8:56:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ