Malý stafordšírský bulteriér umí být velkým sportovcem

Stafordšírský bulteriér – malý houževnatý, temperamentní a nebojácný pes, který i přes svůj vcelku drsný vhled oplývá milou a přátelskou povahou. Stafbulíci  vypadají na první pohled jako psí gladiátoři, jsou však nadšení z jakékoli práce a aktivity, baví je běhat a přinášet míčky, proto se kromě jiných sportů hodí i pro flyball.

Představíme vám dva stafbulíky, které můžete potkat na flyballové dráze a prozradíme, proč se flyballu se stafordšírským bulteriérem nemusíte bát.

Mascot
První z nich, Mascot Slade Czech, je jediným licencovaným zástupcem svého plemene a patří Kamilovi Šlehoferovi, s nímž v dnešní době závodí za českobudějovický klub Alea. Během svého flyballového působení však společně poznali více klubů a jistě i více přístupů k samotnému výcviku. Pojďme se tedy seznámit s jejich příběhem, abychom se dozvěděli, jak se tato dvojice k flyballu vůbec dostala, jak dlouho společně trénuje a jaké zkušenosti si z flyballové dráhy doposud odnesla.

Jessie
Dalším zástupcem tohoto plemene je fenka Jessie Milušky Pachtové, která byla dva roky členkou severočeského klubu Lavina. Miluška s Jessií provozují v dnešní době fl yball pouze příležitostně (z důvodu dlouhodobého zahraničního pobytu), v průběhu dvouletého plnohodnotného výcviku a účasti na turnajích však nasbíraly bezpochyby mnoho cenných zkušeností. Maminka Milušky navíc již mnoho let trénuje zmíněnou Lavinu, dá se tedy říci, že Jessie měla skvělé flyballové prostředí a ideální prostor k flyballovému rozvoji.

Chcete si přečíst celý článek? Najdete to v čísle 2, které je právě v prodeji!

Publikováno: 2.2.2015 11:26:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball