Liberecká nemocnice hledá nového canisterapeuta! Máte zkušenosti s canisterapií? Napište nám svůj příběh!

Krajská nemocnice v Liberci hledá pro své pacienty nového canisterapeuta, tedy odborníka, který pomáhá pacientům prostřednictvím kontaktu se psem.
Kristýna Machová, původní terapeutka, která se svým psem docházela za dospělými i dětskými pacienty například na psychiatrii nebo na oddělení následné péče, má pracovní závazky v Praze a do Liberce už nestíhá jezdit. Její návštěvy byly ale tak přínosné a oblíbené, že o ně pacienty nemocnice nechce ochudit.
Foto: A. Hájková

https://liberec.rozhlas.cz/psi-lekar-duse-liberecka-nemocnice-hleda-noveho-canisterapeuta-7695633?fbclid=IwAR1DGoCaTm85MK2YO-fIQahxtKMDsWxIUcUO-M32_rDQ3c3zuZ9aQRov4_o

Pohlazení, smích i pláč
„Tato práce v nemocnici je pro aktivizačního pracovníka, který poskytuje psycho-sociální podporu, možnost někoho pohladit či obejmout, usmát se i poplakat si,“ popisuje canisterapeutka Kristýna Machová. A jaký musí být pes, který je v týmu s canisterapeutem? „Hlavně plně ovladatelný a musí složit canisterapeutické zkoušky.“ Nejenom pes, ale i člověk, který se věnuje canisterapii, by měl mít rád lidi.

Nemocnice nabízí zaměstnání
Liberecká nemocnice bude canisterapeutku velmi postrádat, potvrzuje mluvčí Václav Řičář: „Hledáme canisterapeuta, jsme připraveni ho zaměstnat na částečný či plný úvazek, případně i uhradit náklady na výcvik psa.“

Naše redakce by ráda poznala čtenáře, kteří se věnují tomuto přínosnému odvětví kynologie, mají zloženy canisterapeutické zkoušky a docházejí do nemocnic či do zařízení pro seniory se svými psy pomoct tam, kde to nevíc třeba. Napište nám své příběhy na redakce@pespritelcloveka.cz.

Publikováno: 4.12.2018 10:38:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie