Český tým má na mistrovství světa v mushingu první cenný kov!

Mistrovství světa federace IFSS on-snow v Kanadě teprve odstartovalo a již v prvním závodě skijöringu na 14 km získal Michal Ženíšek v silné konkurenci bronzovou medaili. První a druhé místo brali závodníci z Norska a Finska.
Foto: Fitmin

To, že závod nebyl jednoduchý, komentoval Michal Ženíšek pár minut po závodě: „Necítil jsem se úplně nejlépe, trať nebyla ideálně upravena na skijöring, sníh byl přemrzlý a hrubozrnný“. Nepříznivé podmínky na trati musel Michal řešit už před samotným závodem, a to v otázce zda psovi nechat při závodě návleky na tlapkách, nebo jet bez nich. „Rozhodl jsem se dát Kvapovi botičky kvůli dalším startům, co tu jedu. Má packy nyní v pořádku, oproti závodníkům co nebotičkovali, ale zase se mu to v závodě smekalo, což byl velký problém“, vysvětloval své rozhodnutí Michal Ženíšek. Závodní duo má teď jeden den volno a pak jede další závod.

Michaela Srchová se v konkurenci 27 závodnic dostala ve skijöringu do TOP 10 a obsadila 7. místo. Jiří Mencák v dvoukolovém závodě psích spřežení dojel v první části závodu na průběžném 3. místě. Druhá část závodu se jede dnes.

Publikováno: 25.1.2017 9:28:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing