Úprava srsti eurasiera

Eurasier patří u nás k málopočetným plemenům V. skupiny FCI. Vznikl křížením plemene vlčí špic a čau čau, a prý má z obou jen to nejlepší. Jeho srst se skládá převážně z podsady a středně dlouhých pesíků. Platí tady stejné pravidlo jako u většiny psů, kteří na jaře a na podzim víc línají. U psů, kteří ale bývají střídavě více doma a méně venku, probíhá línání celoročně a majitel ani nepozná, že šlo o podzimní vylínání. Línání je také ovlivněno délkou světelného dne.

Co všechno obnáší úprava tohoto plemene na výstavu? Jaká je jeho každodenní údržba? Kolik času vám zabere česání, koupání nebo fénování? Dočtete se v čísle 1, které je právě v prodeji!

Eurasier
Země původu:
Německo
Celkový vzhled: Harmonicky stavěný, středně velký špicovitý pes se vztyčenýma ušima v různých barevných rázech, s délkou srsti, jež ještě ponechává rozeznatelné proporce těla, středně těžké stavby kostry.
Velikost: Výška psi 52–60 cm, feny 48–56 cm
Povaha: Sebevědomý, klidný, vyrovnaný s vysokým prahem vzrušivosti, ostražitý a pozorný, aniž by byl hlučný. Má silně vyvinutou vazbu na svou rodinu, vůči cizím je zdrženlivý bez agresivity. Chybí mu lovecký pud. K plnému rozvoji těchto znaků potřebuje eurasier stálý a úzký domácí kontakt se svou rodinou a chápavou, avšak důslednou výchovu.

Uplatnění: Společenský pes
Historie: Plemeno vzniklo v roce 1960 křížením čau čau a vlčího špice. Nejdříve bylo nazváno vlčí čau, po přikřížení samojeda roku 1973 bylo plemeno přejmenováno na „eurasiera“ a uznáno FCI.

Publikováno: 12.1.2015 12:03:01
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: V. skupina