Jak se stříhá maltézáček?

Maltézský psík je malý společenský pes se starobylým původem – jeho předci byli chováni již ve starověkém Římě. Plemeno pochází z oblasti Středomoří a patronát nad ním drží Itálie. Maltézáček se řadí mezi bišonky a je to typický společenský pes – čilý, velmi inteligentní a milý společník. Podle standardu by měl mít maltézáček hustou, lesklou srst bílé barvy. Srst má být rovná, dlouhá, na těle delší, než je výška psa v kohoutku. Rozčesaná srst má splývat až na zem. Většina lidí si ale maltézáčka pořizuje hlavně jako skvělého domácího mazlíčka. Pro ně je výstavní úprava a péče o srst spíše druhořadou záležitostí a my vám poradíme, jak zvládnout nevýstavní úpravou.

Náš model - pejsek má srst až vatovitě hustou, a taková srst se musí česat častěji, zato po načesání lépe drží tvar. Majitelka pro česání takto husté srsti používá speciální rozčesávací kondicionér pro psy.

Pejska si nejdříve musíte rozčesat. Na pečlivé rozčesání až na kůži používejte drátkový kartáč. Po pečlivém rozčesání srsti na celém těle můžete začít pejska stříhat. Pro základní zkrácení používejte strojek se střihací hlavicí o velikosti 9 mm. Stříhejte nejdříve tělo pejska, a to ve směru po srsti. Tělo stříhejte postupně, nejlepší je začít od hlavy. Strojek nasaďte na týl hlavy a postupně stříhejte celý trup až k ocasu. Přes boky se přesuňte ke stehnům a pak na hrudník. Následně vyměňte střihací hlavici na velikost 1 mm a ostříhejte pejskovi celé břicho. Vnitřní strany stehen stříhejte nástavcem o velikosti 3 mm.

Návodný popis včetně mnoha fotografií najdete v novém čísle Pes přítel člověka č. 6, které je právě nyní na trhu.


Publikováno: 8.6.2015 8:34:56
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina