Baby střih: jak na něj?

Název baby střih u pudlů pochází z doby, kdy byl tento střih povolen jen do třídy dorostu a mladých (do roku 1987). Následně se „bejbina“ stala doslova uniformou výstavních psů a na mnoho let ovládla výstavní kruhy (je tomu tak v podstatě dodnes, třebaže už jí začíná „šlapat na paty“ americký kontinentální střih). A kdo se stal naším psím modelem pro tento střih?

Argo je výborně vychovaný a socializovaný pes a je při úpravě velmi ukázněný. Žije ve smečce a jeho majitelka mu umožňuje běžné psí vyžití, třebaže ho hrátky s briardy stojí nějaký ten chlup. Je to mladý pes, jeho srst je ještě nevyzrálá a kvůli pravidelnému „trimování“ briardími kamarády nedosahuje na některých partiích (zejména na hlavě) dostatečné délky. Argo přichází velmi často na úpravu až po několika měsících, což pro mě znamená střih v podstatě znovu nasadit. Naštěstí mi hodně ulehčuje práci, že majitelka o srst psa dobře pečuje, takže Argo do salonu dorazí vždycky dobře rozčesaný.

Jak na to? Je to složité anebo to zvládnete i vy? Přesný postup najdete v čísle 2, které je právě v prodeji!

V čísle 3 vám představíme nevýstavní úpravu knírače spolu s názory a fotografiemi našich čtenářů a do čísla 4 připravujeme úpravu west highland white teriéra. Pokud máte westíka a upravujete jeho srst, napište nám! Vaše názory a fotografie rádi zveřejníme.
Fotografie o velikosti 300 Kb a víc posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz do 15. února.

Publikováno: 12.2.2016 7:15:19
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina