12. setkání bíglů

V sobotu 16. dubna proběhlo 12. setkání bíglů v Praze, kde pro ně byly připravené soutěže v agility, minivýstava, bojovka a mnoho dalších. Letos se na setkání sešlo neuvěřitelných 110 bíglíků + další pejsci jako voříškové a vipeti a společně s nimi 113 lidí !! Trošku si myslím, že těžko se najde plemeno, které se sejde v takovém počtu a jsou k sobě tak strašně přátelští, samozřejmě sem tam to trošku zavrčelo, ale přesto je to až k neuvěření, jak jsou bíglové prostě úžasní !

V sobotu 16. dubna se konal pro bíglíky velký den, tedy samozřejmě u nás nejen pro bíglíky, ale taky pro voříšky, které bych nemohla nechat doma! :o) V loňském roce jsme bíglí sraz nezvládli, ale letos jsme si to krásně vynahradili. Vyrazili jsme ve složení já, Martinka a Ivča a psíčkové ve složení bíglíčků Sherrynka, Žanetka, Lijánka, trixinka, Tessinka, Mínuška a Bubínek a voříšků Majkýska, Fionky, Jennušky a Toničky :) Na cvičák v Hostíku jsme dorazili cca v jednu hodinu odpoledne, zábava tam byla už v plném proudu :o)  Prošli jsme pěkně veterinární přejímkou, kterou měla na starost Katka Malíková a honem vypouštěli psíčky, aby si běželi hrát, já teda nejprve čekala, jak bude Majkýs reagovat na tu spoustu pejsků, ale bylo to dobré, občas, když něco na něj bylo moc, tak to vyštěkal, ale vzhledem k tomu, že měl náhubek, moc toho nezmohl :o)) :o)) Lidičky se sjížděli, pejsků přibývalo a já se potkávala s lidičkama, které jsem tak dlouho neviděla a jsem ráda, že jsem měla zase tu možnost :-)))

Úžasní organizátoři (jmenovitě Mirek Bubeníček, Katka Malíková, Helena Havlíková, Lidka Bubeníková, Martina Weigertová, Jana Malíková, Monika Soukupová, Jan Voit) opět připravili soutěže jak pro psíky tak pro páníky, hned první byla s názvem agility, kdy měl páník se psem vyběhnout, překonat překážku, oběhnout jinou překážku a zdolat s pejskem slalom postavený z kuželek a rychle se vrátit do cíle. No to bych nebyla já, abych si to nešla zaběhnout se všema, čili sem běžela šestkrát ! :-D Ale aspoň byla sranda, soutěž vyhráli tři nejrychlejší s neuvěřitelnym časem a to jsou:

1. místo - Radovan + Aine (24s)
2. místo - Honza + Arny (26s)
3. místo - Kudlíkovi - Alisa (29s)

Jako druhá soutěž byla Benzinka a vypadalo to asi tak, že byla daná vzdálenost, na startu se připravili čtyři bíglíci či nebíglíci, soutěže byly pro každého :), každý mohl mít svého lákače na druhé straně, kde byly misky s pěti piškotkama, bíglík tam musel doběhnout, spapkat daný počet piškotků a pak si ho páník musel přivolat zpět, hehe :o) to byla vcelku legrace, já jsem jako první vypustila Žažu a Liju a nutno podotknout, že se mi nevrátila ani jedna !! :-D Kdepak, zůstaly pěkně v mističkách a pak loudily na tetičkách, kde jsou další piškotky ! :-D Ale tady byla vidět fakt velká spousta šikovných bíglíků, kteří se od jídla krásně nechali odvolat ! U nás se dál dostal Bubínek, Sherrynka a Fionka a do úplného finále se dostala Fionka :o)) Nakonec si odnesla krásné třetí místečko a taštičku s cenama :-)) A jak kdo vyhrál celou piškotkovou soutěž ?? :o)

1. místo - Zbyněk + JACKIE
2.místo - Varhaníčkovi + DAX
3.místo - Pavlína - FIONKA

Další soutěž byla Letadlo, to si člověk na sebe vzal letadýlko, které organizátoři vyrobili, měl oběhnout danou trať a když k tomu předvedl ještě něco navíc, dostal hodnocení navíc, to byla opravdu srandace :-D Já jsem se tedy nezúčastnila, protože jsem stále nemohla chodit po té, co sem se odrovnala první soutěží :-D A že se všichni snažili mě tam dostat ! Nepomohlo ani to, když celý dav začal skandovat moje jméno ! :-D Z naší partičky se toho zhostila Ivča a Marti a Ivča se dokonce umístila na třetím místě !! :)) Celkové výsledky této soutěže jsou tu :o) :

1.místo - Jirka
2.místo - Dominika
3.místo - Ivana

No a pak byla zas volná zábava, psíci se potřebovali zas provětrat, tak byli vypuštění a mohlo se zas pěkně řádit ! Mezitím dorazila Bára Budková s pár pejskama, vzhledem k tomu, že je to paní rozhodčí a nás čekala MINIVÝSTAVA, už jsme se na ní moc těšili !! :o))  Na výstavičku dokonce byly připravené krásné pohárky !! Třídy byly rozdělené samozřejmě maličko jinak, na pejsky a fenky to jo, to je jasné, ale mladí psíci byli do 12ti měsíců, pak byla taková mezitřída, která byla od jednoho do sedmi let a pak veteráni nad sedm let :-) Já jsem si do pejsků mladých vzala samozřejmě Bubínka, ale byla na něm už znát hodně únava, protože je to trdýlko, které se nezastavilo po celou dobu ! :-D jazejček jsme měli trošku na vestě už, ale i tak se hrozně moc snažil a odnesl si krásné druhé místečko, za krásnym pejskem Sheggym :)) V pejscích starších se předváděl náš kamarád Daxínek a zaslouženě vyhrál ! :o) A do pejsků veteránů si vzala svoje pejsky Jana a to Kotíka a Bublinku, Žaži taťku :o) Oba byli úžasní ale Kotík výstavy nenavštěvuje a přesto se tak snažil, pohárek prostě musel být jeho !!! Navíc v jeho letech je v naprosto úžasné formě !!!

Do mladých feneček jsem si vzala jak jinak než Trixinku, to je moje princezna, ta by se předváděla asi i kdybych jí o půlnoci vzbudila :-D Báře se líbila a třídu vyhrála ! V další třídě bojovala Martinka s Mínuškou, ale bylo jich tam teda opravdu hrozně moc a holky se nedostaly do užšího výběru, ale to nevadí, Mínuška je pro nás stejně děsně šikovná ! :-) no a zbývaly veteránky, tam se sešla Sherrynka se Sárinkou - poloségrou :) a Airinka, naprosto úžasná dámička !! :)) Třídu vyhrála zaslouženě Sárinka samozřejmě, Sherrynka byla druhá a Airinka třetí, ale i tak se všechny veteránky krááásně předvedly :-)) Nejlepšího pejska pak vyhrál mladý pejsek Sheggy a u feneček zaslouženě MOJE :o) Ebbynka od Jolany Michalcové, která pak vyhrála celou výstavu, gratulujeme !!! :))) Výstava byla úžasná, každý se dozvěděl co potřebuje, spousta pejsků to zažívala prvně, tak si to mohli pěkně vyzkoušet, Bára poradila co a jak, co je třeba zlepšit, jak pejsek vypadá a podobně a to se prostě hodí no ne ? :-)

Kompletní výsledky minivýstavy:

PSI - štěně

1. Sheggy
2. Bubínek
3. Walli

PSI - adult

1. Dax
2. Kind Black Joker (Kirr)
3. Tergy

PSI - senior

1. Koto
2. Bubla

FENY - štěně

1. Trixi
2. Lotka
3. Ellie

FENY - adult

1. Ebby
2. Ruby
3. Princezna

FENY - senior

1. Sára
2. Sherry
3. Airinka

Na závěr následovala ještě bojovka, ale té už jsme se nezvládli zúčastnit bohužel :o(( Příště to ale zmáknem !! Samozřeumě se našlo dostatek lidí, kteří na bojovku šli a výsledky z této soutěže taky jsou !! Naše smečka už musela odjet, už jsme byli unavení, bylo to dnes velká spousta zážitků, psích mňaminek a naprosto skvělé nálady, ale bylo na čase jet domů spinkat a nabírat síly na další den, kdy nás čekal coursing :) Moc moc moc děkujeme všem organizátorům za dnešní den, který se vyvedl nejen v tom, jaká velká a bezvadná parta lidí a strakáčů se tu sešla, ale vyvedl se prostě naprosto ve všem včetně krásného počasí !!! Hranice sta lidí už byla překonána minulý rok, letos to bylo 113, už teď jsem zvědavá, kolik se nás sejde příští rok a už teď se hrozně moc těším ! Tak to je vše, BÍGLÍKŮM ZDAR !!! :o))))) A zde jsou výsledky z bojovky:

1. místo - smečka Rapa-Nui (10. min. + 19 bodů)
2. místo - smečka GIMI (18. min + 20 bodů)
3. místo - smečka AINE (13 min. + 16 bodů)

Vložil: Peggyna
Publikováno: 29.4.2011 8:59:37
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VI. skupina