Zaujaly vás naše články v časopise?

Chcete se o ně podělit s kamarády? Prosím, mějte na paměti, že články zveřejněné v časopise jsou našim majetkem a NELZE je tedy kopírovat, zveřejňovat a šířit bez našeho souhlasu. A není pravdou, že pokud uvedete autora a zdroj, můžete otisknou cokoli - to opravdu NIKOLI. Můžete uveřejnit pouze to, co dovoluje autorský zákon v případech tomu vyjmenovaných (a to jde JEN o citace). Stejnou nepravdou je tvrzení: "Otiskuji to, abych mohl článek kritizovat, což autorský zákon povoluje…" NIKOLI. Zákonná licence v autorském zákoníku povoluje použít JEN část textu k následnému zpracování v kritickém díle - tím má na mysli díla vědecká, odborná.

Chcete-li své kamarády, známé na články u nás upozornit – budeme jen rádi, ale rozhodně ne tedy porušením autorského zákona a zveřejněním našich článků.

Dejte třeba upozornění na svůj web či Facebook. Vězte, vydavatel časopisu platí nemalé částky – chod redakce, práci grafika, honoráře autorům, fotografům, tiskárnu a distribuci (vždyť jen distribuce „bere“ hned 38 procent ceny časopisu!) a chce tedy své dílo PRODAT. I proto jej stejně jako nakladatele knih, CD a DVD chrání autorský zákon.

Díky za vaši přízeň!

Redakce PČ

Publikováno: 6.9.2017 12:08:24
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní