Mezinárodní ocenění PET osobnost roku získal český podnikatel Pavel Bouška

Pavel Bouška, majitel společnosti VAFO PRAHA, v Budapešti převzal ocenění PET osobnost roku. Prestižní cenu uděluje od roku 2004 mezinárodní magazín PET worldwide producentům krmiv pro domácí mazlíčky. Bouška se tak stal prvním Čechem, který si ocenění vysloužil.

Redakce PPČ panu Bouškovi jakožto našemu dlouhodobě spolupracujícímu partnerovi upřímně gratuluje!

Společnost VAFO PRAHA, známá především díky značkám krmiv pro psy a kočky Brit či Carnilove, začínala jako malá rodinná firma obchodující pouze v Česku a na Slovensku. Pod vedením Pavla Boušky se v průběhu let stala předním světovým výrobcem v oblasti krmiv pro domácí zvířata. Velmi krátkou dobu, za kterou se vývoj firmy odehrál, ostatně vyzdvihli také organizátoři z PET worldwide.

Českou rodinnou firmu vyrábějící krmivo pro pejsky založil František Bouška v roce 1995. V roce 2006 se však rozhodl z vedení společnosti odejít a kormidlo předal svému synu Pavlovi. S novým ředitelem v čele začala firma růst. Na jejím krmivu si už nepochutnávali jen mazlíčci v Česku a na Slovensku, ale také v dalších 70 zemích světa. Tržby společnosti přesáhly v minulém roce 3,5 miliard korun. VAFO PRAHA se v současnosti pyšní 4 továrnami na výrobu krmiv, na jejichž výrobních pásech vzniká zhruba 90 tisíc tun krmiv ročně. V roce 2017 se Bouškovo miliardové impérium navíc rozrostlo o první zahraniční firmu, německého distributora krmiv pro domácí mazlíčky Allco.

„Děkuji PET magazínu za cenu. Tohle ocenění ale nepatří mně, patří mému týmu, jemuž děkuji, každý podnikatel dobře ví, že bez skvělého týmu nedokáže vůbec nic. Rád bych poděkoval i našim zákazníkům, bez jejich podpory bychom nikdy nedokázali dojít tak daleko, a na závěr mi dovolte poděkovat i naší konkurenci, děkuji jim za to, že nás neustále vyzývají k tomu být lepší,“ uvádí Pavel Bouška.

Publikováno: 20.11.2018 13:12:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní