Když psa srazí auto...

Z běžné procházky či pravidelného venčení se můžou stát hodiny strávené na veterině. Znáte to: vyběhnete se psem ven bez vodítka na rychlé venčení, jdete po chodníku, pes se lekne, v dálce vidí něco zajímavého, rozběhne se přes silnici a... V prvním momentě však můžeme chytit paniku: honem, rychle, co teď mám dělat?

Nejdůležitější je dbát o svoji bezpečnost – náš život je vždy na prvním místě! Na to nesmíme zapomínat. Čili než se bezhlavě vrhneme zachraňovat našeho psa zpod auta, je potřeba se rozhlédnout, jestli nám nehrozí nebezpečí od ostatních projíždějících aut. Zkontrolujeme, zda je řidič auta v pořádku, příp. poskytneme první pomoc a zavoláme záchranku nejdříve jemu. Jestliže jsou účastníci nehody v pořádku a nepotřebují naši pomoc, můžeme přistoupit k zachraňování psa.

Co je při tom nejdůležitější? Na co nezapomenout, na co dát pozor, abychom psovi ještě víc neublížili? Vše se dozvíte v dalším díle našeho seriálu První pomoc, který připravujeme ve spolupráci s www.prvnipomocpsa.cz

Termín seminářů: 10. března Praha

Publikováno: 19.2.2019 9:20:57
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní