Kdy skončí zbytečné utrpení?

V čísle 10/2018 jsme přinesli příběh australského ovčáka Melího v barvě double merle, zachráněného z množírny a pocházejícího z nepromyšleného spojení dvou jedinců barvy merle. Teď v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 1 vám přinášíme příběh jeho brášky Eliota, žel se smutným koncem. Eliotek se narodil údajně 16. února 2017 lidem, kteří záměrně zkřížili dvě plemena s merle geny – australského ovčáka a šeltii. Pro peníze a lepší prodej. Stále však věříme, že boj proti množírnám není jen mlácením prázdné slámy…

Drahý Eliote…
Dnes je to několik týdnůco jsi odešel. Nic nepomáhá. Snažila jsem se dnešek prospat, abych na tebe nemyslela, ale pokaždé se budím s ještě větší bolestí. Sedávám na tvém hrobě a v rukou svírám hlínu stejně tak silně, jako jsem svírala tebe, když jsem tě našla. Prosím tě, aby ses vrátil, ještě jsme tady přece neskončili. Měl jsi toho tolik udělat, tolik vidět… Měl jsi se mnou projet Evropu, pamatuješ? Měl jsi ukázat lidem, že předsudky jsou pouze v jejich hlavách a že i ty můžeš být šťastný a žít si svou pohádku. Teď jsi pryč a mně po tobě nic nezbylo – jen deka, kterou jsem tě přikryla, když jsem s tebou hodiny seděla v koupelně a ty už jsi tu nebyl. Tak moc mi chybíš! Byl jsi tak jedinečný, vděčný a rozdával jsi tolik lásky. Lidé říkají, že jsme byli tví andělé, ale ty jsi byl naším, mým. Dokázal jsi opravit mé zlomené srdce po Falcovi a teď jsi ho svým odchodem rozbil víc, než kdy bylo. Obviňuji vesmír, že mi tě vzal, že mě nenechal dát ti víc. Obviňuji sebe, že jsem nebyla doma, abych tě držela při tvém záchvatu jako tolikrát předtím, že jsem nebyla s tebou a neřekla ti, že vše bude v pořádku. Obviňuji tvé původní majitele, kteří tě namnožili za vidinou peněz a nedbali na tvé zdraví. Nevzala mi tě epilepsie, vzali mi tě oni hned v okamžiku, co ses narodil. Nedali mi šanci. Nedali šanci nám! Vzali nám tě, vytrhli nám naše srdce. A já teď nevím, co dělat, nevím, co dál. Ztratila jsem chuť dál pomáhat… Tak strašně tě tu potřebuji, podíval by ses na mě a já bych věděla. Moc si přeji, aby tvá smrt nebyla zbytečná, aby se lidé začali zajímat, od koho si berou pejsky a aby všechny množírny zmizely mávnutím kouzelného proutku. Aby nikdo další nemusel v ruce mačkat zlomenou duši a cítit to prázdno jako teď já.
Nechci tě nechat jít. Stále tě slyším…
Drahý Eliote – můj milovaný bílý vlku, můj hluchý příteli, tohle není sbohem. Až se rozhodneš sejít z nebe opět na zem, najdu si tě znovu a přijedu si pro tebe třeba na konec světa. Poznám tě. To ti slibuju.

Jen pro peníze a lepší prodej…

Celý článek včetně vysvětlení co znamená  „merle“ a co „double merle“ najdete v čísle 1 PPČ, které je právě nyní v prodeji.

Příběh Eliotova brášky Melího si můžete přečíst zde.

Publikováno: 17.1.2019 12:39:51
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní