Číslo 12 PPČ, poslední číslo letošního roku, přichází do prodeje již teď!

Zima se pozvolna ujímá vlády a na stáncích již v těchto dnech můžete najít vánoční číslo PPČ. Konec roku je provázen blázincem kolem nekrásnějších svátků a silvestrovským řáděním v ulicích – a tak opět po roce přicházejí na řadu naše tipy a rady, jak se z toho nezbláznit a mít pod kontrolou klid svůj i svého psa. Psí čich a sluch jsou daleko citlivější než naše: podíváme se na typické „vánoční koření“ – skořici.
Kromě tradičních tipů pro klidné prožití Vánoc i Silvestra vám přinášíme spoustu zajímavého čtení ze všech oblastí kynologického světa.
Plemenem měsíce je teriér, jenž není teriérem – tibetský teriér, u nás stále málopočetné plemeno společenského psa se zajímavou historií a velmi líbivým exteriérem. Představíme vám i jeho příbuzné – Lhasa Apso, ši-tzu a neznámé plemeno kyi-leo. V rubrice o úpravě srsti si blíže představíme hladkosrstého foxteriéra.
Někdy se bohužel musíme věnovat i smutným skutečnostem, pokud mají nedozírné následky pro mnoho psů. Bezmoc v přímém přenosu – tak jsme nazvali kauzu úmyslného šíření infekční nemoci – parvovirózy. Myslíte si, že vás se to netýká? To se pletete! Navíc přinášíme podrobný popis kroků, které je nutné dodržet, pokud váš pes onemocní parvovirózou, či pokud provozujete útulek, azyl.

Víte, který sval v těle nazýváme „svalem duše“? Čtěte rubriku Veterina.
Pokračujeme s pravidelnými seriály – tentokráte se v nich budeme věnovat tématu strečinku a hyperaktivního chování. Seriál První pomoc přináší péči o psa v zimním období: co dělat, když dojde ke spálení tlapek chemickou solí, prochladnutí, omrzlinám či spadnutí do ledové vody? V dogdancingu se naučíme psa cvik daleké obíhání a ve stopování pokračujeme s malými předměty na stopě.
Podzim byl bohatý na velké kynologické akce, na nichž zářily české barvy. Přinášíme velkou reportáž z mistrovství světa německých ovčáků WUSV a zrození legendy jménem Václav Ouška a Qiudo Vepeden. Česko má také nového mistra světa v agility a největší množství medailí si přinesli čeští závodníci z prvního mistrovství světa v canicrossu. Unikátní mistrovství měly také sporty treibball a dog puller, v nichž opět byly úspěšné české výpravy.
Množství vysokých ocenění si přinesli také vystavovatelé z Evropské výstavy ve Varšavě. Zajímá vás, jak je možné odchovat v prvním vrhu vítěze plemene na EDS?
Pomáhat má smysl – to si říkáme pokaždé, když tvoříme rubriku Útulek – další pejsci bez domova čekají možná právě na vás! Děkujeme, že i díky vám, našim čtenářům, mnozí z těchto psů najdou nový domov.

Číslo 12 PPČ je v prodeji od pátku 23. listopadu. Nenechte si jej ujít!

Publikováno: 22.11.2018 14:35:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní