22 Motivační foto/video Karolína Kučerová

Máme tu další příspěvěk do soutěže! Dnes se nám představí Karolína Kučerová.

 

Jmenuji se Karolína Kučerová, je mi 16 let a mám psa Maxe. Max je kříženec retrívra, jsou mu dva roky a je to můj dlouholetý splněný sen.
Psa jsem chtěla již od svých 4-5 let, ale až do 14 mi ho nedovolili. Tehdy to bylo moje jediné přání, měla jsem spoustu knih o psech, časopisů a na internetu jsem nedělala nic jiného, než že jsem si zjišťovala fakta o různých plemenech.

Jak se ke mně doneslo, že existuje nějaký psí sport "agility", nemyslela jsem na nic jiného, než že bych chtěla se psem dělat právě tenhle sport. Neustále jsem snila o tom, jak se svým psem běhám po parkuru a účastníme se těch nejlepších soutěží. To mi mohlo být tak 9 a na psa jsem mohla zapomenout, natož abych s nějakým ještě běhala agility. Avšak tehdy jsem nevěděla, že se mi tenhle sen o psovi za necelých pět let splní. V prosinci 2013 mi mamka sdělila, že k Vánocům dostanu štěně. Nevěřila jsem, že se mi po tolika letech sen opravdu splní. A splnil. Brzo ráno 24. prosince mi mamka v náručí přinesla černé štěně, Maxe. A tím začal náš společný příběh. Max byl už jako štěně hrozně šikovný, naučila jsem ho spoustu triků a jeho hrozně bavilo se učit nové a nové cviky. Taky ho dost chytlo frisbee, které jsem s ním ani neplánovala trénovat. Jednou pozdě večer, když jsem cosi hledala ve skříňi, mi vypadly dva frisbee disky, Maxovi se tak hrozně zalíbily, že mi je po zbytek dne nechtěl vrátit. A když bylo Maxovi 16 měsících poprvé jsme objevili agility na cvičáku. Už tehdy to Maxovi šlo, jen já jsem ho nikdy nestíhala. Za ten rok jsme se v agility hodně zlepšili, ale stále jsme ještě na začátku naší cesty (hlavně já nejsem kdovíjak dobrý běžec). Oba nás to hodně baví, i když po konci tréninku jsem spíš unavená já než pes. S Maxem jsme vyzkoušeli spoustu sportů, dokonce jsme začali i běhat, hlavně abych se já zrychlila, ale nakonec jsme stejně skončili u agility, dogdancingu a frisbee. Zatím děláme všechny tyhle aktivity jen jako zábavu, ale nevylučuji, že se třeba v budoucnu neobjevíme na nějakých závodech. Avšak vím, že je na to stále dost času a hlavně máme pořád co vylepšovat.

 

Na jejich video se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=oWpLS-2wChs

 

Zajímá vás soutěž? Rádi se psem cvičíte? Přihlašte se i vy! Čeká na vás spousta hodnotných cen! Více o soutěži se odzvíte zde: http://pespritelcloveka.cz/kategorie.aspx/ostatni/clanek/videosoutez-pokracuje-na-kazdeho-ze-tri-vybranych-vitezu-tentokrat-ceka-30-kg-granuli-a-dalsi-ceny

 

Příspěvek neprošel redakční ani jazykovou úpravou.

Publikováno: 10.2.2016 9:59:54
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Únor