Španělský mastin na fotografii

Obrovský, atraktivně vyhlížející, impozantní a velmi něžný pes – takový je španělský mastin. Pošlete nám jeho fotografie do nové fotosoutěže! Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 31. srpna. Vybrané odměníme.

Publikováno: 19.7.2017 11:35:31
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Srpen
Milujeme léto

Prázdniny a dovolená jsou před námi. Kromě parádních zážitků od moře, z hor nebo návštěv nových zajímavých míst si určitě přinesete i mnoho krásných fotografií. Podělte se o ně s námi! Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. září. Vybrané odměníme.

Publikováno: 19.7.2017 11:21:15
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Srpen

Znáte plemeno na fotografii v čísle 8 na straně 11? Napište nám na redakce@pespritelcloveka.cz. Pošlete nám správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. srpna. Tři výherci získají od firmy Pet Center CZ balíček plný dobrot pro pejsky v hodnotě 300 Kč.

Čtěte dále
Publikováno: 19.7.2017 11:15:56
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Ať už cestujete křížem krážem za krásami naší republiky, objevujete krásy hor, užíváte si slunce u moře anebo se snažíte stihnout práci a děti, které mají tak dloooouuuuhé prázdniny a žádnou hlídací babičku – zkrátka v žádném případě si nenechte ujít nové číslo časopisu Pes přítel člověka! Připravili jsme pro vás vážně příjemné a přínosné čtení nejen na volné dny..

Letní téma měsíce nám poradí, jak psa správně schladit a nikoli přehřátého doslova uvařit hozením do vody… Naše rady a tipy v horkých dnech jistě oceníte.
Pokračujeme tématem dnes nad jiné aktuálním, bohužel… Jste na vycházce nuceni bránit své psy před ataky cizích psů? Jak se bráníte bezohlednosti některých majitelů? Přinášíme vaše reakce na toto palčivé téma.

Španělský mastin je plemeno impozantní, obrovské, zároveň však laskavé a nesmírně inteligentní. V jeho portrétu se dozvíte všechny informace o původu i chovu u nás a přinášíme také rozhovor s prezidentem španělského klubu, v němž se dočtete, proč má plemeno v zemi svého původu vysoké uznání.

Čtěte dále
Publikováno: 19.7.2017 9:22:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Hledáme domov pro křížence německého ovčáka Rexe. Je to velmi mladý energický pes (asi 1 rok), přátelský k lidem, výchovou téměř nepoznamenán, ale rychle se učí. Nezná styk se psy, venku si některých nevšímá, na některé vrčí, na vodítku netahá. Vhodný pro pejskaře s trochou zkušeností.

Čtěte dále
Publikováno: 17.7.2017 9:19:10
Kategorie: Výcvik a sport

Dříve byl jateční dobytek hnán na jatky pěšky na velké vzdálenosti a pro tuto velmi náročnou práci bylo zapotřebí tvrdého honáckého psa. Psa neohroženého, samostatného a rychlého, který se nezalekl útočící šelmy, možných zlodějů i dokázal pracovat se stádem silných zvířat. Díky své fyzické síle a mohutnému vzhledu bouvier nepotřeboval zvířata kousat do nohou, jak to dělají ovčáčtí psi. Bouvier tedy nejen stádo naháněl, ale také ochraňoval. Chránil také majetek, pomáhal tahat vozíky s mlékem a sýrem, otáčet mlýnské
kameny a hlavně byl společníkem celé rodiny.

Čtěte dále
Publikováno: 14.7.2017 10:49:32
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina
Odešel Josef Němec

13.7.2017 
Dne 13. července zemřel ve věku 87 let Josef Němec. Byl jednou z nejvýraznějších osobností české kynologie. Jeho jméno je nejvíce spojeno s loveckými psy, zvláště pak s plemeny ohařů.
Byl dlouholetým předsedou Českého pointer a setter klubu a předsedou Kynologické komise ČMMJ. Velmi se zasloužil o založení Českomoravské kynologické unie a byl po nějakou dobu jejím předsedou. Byl vynikajícím všestranným rozhodčím pro posuzování výkonu loveckých psů a jedním z našich prvních rozhodčích pro posuzování exteriéru všech skupin plemen.
Choval celou řadu plemen, nejblíže ale měl k anglickým a irským setrům. Jeho chovatelská stanice z Podřipských polí byla synonymem pro kvalitní odchovy jak z pohledu výkonu, tak exteriéru.
Hlavně to ale byl vynikající přítel se smyslem pro humor a snahou pomoci a poradit těm méně zkušeným.
Čest jeho památce.
Vladimíra TICHÁ

Publikováno: 14.7.2017 10:21:05
Kategorie: Výcvik a sport

Základem jakékoli práce se psem je PRÁCE PRO ALFA psovoda. ALFA psovod je člověk, pro něhož pes pracuje rád, obdivuje ho, vzhlíží k němu a důvěřuje mu – prostě oba jsou týmem, jeden druhému dobrým parťákem. Důvěra se musí budovat dlouho, bázeň se získává rychle. Kdo je příliš netrpělivý, nikdy dobrým ovčákem nebude. Být „ALFA“ je otázkou přístupu! Když je daný člověk sebevědomý, důstojný, spravedlivý, inteligentní a má u ostatních přirozenou autoritu, pes to okamžitě vycítí – takhle se k němu chovala jeho matka. Zkušený pejskař hodně používá intonaci hlasu a výraz očí k tomu, aby pes pochopil, že dosáhne toho, co chce. Je klidný a jemný, ale důsledný, milující, ale přísný, a to všechno najednou. Všichni psi se k takovému člověku okamžitě chovají submisivně, protože všichni instinktivně respektují ALFU, když se s ním setkají.  „Slabý“ psovod dobře psa ovládat nebude, dokud nepochopí, proč s ním pes nespolupracuje. Je to třeba zjistit a poučit se z toho. Většinou jsou k tomu tři důvody: chybějící respekt a uznání; postupná ztráta důvěry a nedostatečná oddanost.“ Úvodní řádky velmi podnětného článku, který je pasení se psem, ale jak sami vidíte, není JEN o něm. Napsal jej Radko Loučka a vy jej najdete v aktuálním čísle našeho časopisu Pes přítel člověka č. 7, které je ještě v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 10.7.2017 16:10:35
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

To je téma, které otevíráme v aktuálním čísle našeho časopisu č. 7, které je nyní v prodeji. Představíme vám příběh zlatého retrívra, kterého i s jeho majitelkou pokousal volně pobíhající pes jehož majitel NIC neřešil….
Stále častěji se setkávám s lidmi, kteří jsou se svými psy doslova štvanci bezohledných majitelů nezvládnutých psů. (A chtějí je mít tito lidé vlastně zvládnuté?) Denně chodím s pěti našimi psy, kteří rozhodně nejsou žádní drobci a rozhodně nestojí o kontakt s cizími psy. Dokáži pochopit, že někomu pes uteče či neposlechne na první zavolání a pokud vidím aktivní snahu ze strany majitele psa přivolat, není co řešit. Své psy mám zvládnuté, jsou vždy odložení a já jdu před ně, cizímu psu „naproti“. Jdu s touhle naší psí skupinkou a na polní cestě oproti nám objeví černý kříženec labradora na volno bez pána. Zavolám své psy, dám všechny na vodítko, jdu s nimi bokem od cesty a dám polohy a povely „zůstaň“. Pes se rozběhne na nás a velmi, velmi nepříjemně se snaží i přes mě dostat ke psům. Řvu na něj i na svoje psy, že mají zůstat. A v tu chvíli vychází ze zatáčky panička psa a klidným tempem pokračuje dál, aniž by na svého psa vůbec zavolala! Přísahám, že v ty vteřiny jsem si řekla: ale jo, tak já na to taky kašlu. Ať si pesan zaútočí na klidně, nicméně v očekávání stojícího křížence středoasiata Merlina, po kterém šel cizí pes nejvíc. A pak se vzpamatuji a naštěstí se mi podařilo psa slušně nakopnout, takže konečně zmizel za svou paničkou. Ano, Merlin by psa po svém napadení zabil, tím jsem si jistá. Pes za to nemohl… Ale ta lhostejnost, bezohlednost mě fakt dostala. 
Co s takovými lidmi? Jak se bránit?

Čtěte dále
Publikováno: 4.7.2017 11:36:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Letní prázdniny a dovolená jsou obdobím, na které se těšíme po celý rok nejvíce. Máme oblíbenou destinaci, kam se každoročně rádi vracíme, anebo jedeme pokaždé jinam a objevujeme stále nové krásy naší planety. Při cestování se psem je však nutné dodržovat zákony a předpisy jednotlivých zemí. Týká se to očkování, povinnosti nosit náhubek, ubytování nebo pohybu u moře. Některé státy své požadavky často mění a stále platí, že je třeba se s předstihem informovat u veterinárních autorit daných států, a to nejen těch, do kterých se psem jedete, ale i těch, kterými projíždíte.
O aktuální informace jsme požádali členku komise rozhodčích exteriéru a mluvčí ČMKU Vladimíru Tichou.

Čtěte dále
Publikováno: 3.7.2017 13:50:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>