Mistrovství pro nechrtí plemena a psy bez PP se konalo v neděli 21. srpna v Ješíně. Vedoucím závodu byla paní Eva Dufková. Závod posuzovali rozhodčí Pavlína Pašková, Eva Dufková a Josef Holub.

Čtěte dále
Publikováno: 24.8.2016 14:53:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Tento agility závod proběhl v neděli 21. srpna na cvičišti Kynologického klubu Ostrava - Poruba. Jako rozhodčí zde působil pan Tomáš Glabazňa. Díky spoustě sponzorů, mezi nimiž byl i časopis Pes přítel člověka, se účastníci mohli těšit na krásné a hodnotné ceny.
Foto: L. Ďurická

Čtěte dále
Publikováno: 24.8.2016 10:29:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Tragická autonehoda v africkém Kongu ukončila život dobrovolníka organizace Save-Elephants Matúše Jankoviče a českolipské feny Camy, která v Česku prošla výcvikem na vyhledávání kontrabandu z afrických zvířat. Nehoda se stala při návratu ze záchranné mise.

Čtěte dále
Publikováno: 23.8.2016 10:20:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dnes se psy často jezdíme autem, ať je to na veterinu, výstavy, soutěže, závody nebo jen tak na výlet. Bohužel, často nemyslíme na jejich, a mnohdy ani na svou bezpečnost, natož na dopravní předpisy…
Psi jsou na volno, sedí vedle řidiče na sedadle spolujezdce, či jsou přivázáni pouze naoko. Majitele k tomu mnohdy vedou různé důvody: pes v kleci štěká, nebo má nejraději, když může koukat z otevřeného okénka… Důvodů je mnoho, ale proč ohrožovat bezpečnost sebe, spolucestujících, psa a ostatních účastníků silničního provozu? Pes se může leknout, zpanikařit, a neštěstí je na světě. Dnes již existuje spousta různých produktů pro přepravu psa.

Čtěte dále
Publikováno: 23.8.2016 9:36:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tato otázka možná napadla mnohé při pohledu na stupně vítězů na MR IPO v Roudnici, kde na prvním místě stanul tým pro drtivou většinu diváků naprosto neznámý – Vladislav Glogar a Ghandi from Mike´s Place…

Ghandi from Mike´s Place se narodil 8. 2. 2012, jsou mu tedy pouhé čtyři roky a již jste dosáhli tak prestižního vítězství. Co se vám vybaví při vzpomínkách na vaše společné začátky?

Čtěte dále
Publikováno: 19.8.2016 9:44:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Sportovní klub Děti severu pořádá o víkendu 17. - 18. září 10. ročník tradičního canicrossového závodu Okolo Hradce v areálu Biřička v Hradci Králové.

Čtěte dále
Publikováno: 18.8.2016 13:24:09
Kategorie: Výcvik a sport

Snímky do obou fotosoutěží nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz v minimálním rozlišení 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou. Vybrané odměníme.
Soutěžní fotografie najdete zde:

Čtěte dále
Publikováno: 18.8.2016 12:56:56
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Curly coated retrívr na fotografii

Kudrnatý retrívr patří k méně rozšířeným plemenům, své příznivce však jistě má, a to nejen mezi myslivci, ale také mezi milovníky agility či jiných sportů, anebo těmi, kteří chtějí mít ideálního rodinného psa a parťáka na společné vycházky. Snímky kudrnatých elegánů o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz do 30. září. Vybrané odměníme.
Foto: S. Malá

Publikováno: 18.8.2016 12:11:59
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Září

Znáte plemeno na fotografii zveřejněné v čísle 9? Napište nám na fotosoutez@pespritelcloveka.cz. Tři vylosovaní výherci, kteří nám pošlou správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. září, můžou získat prémiové krmivo ANKA.

Čtěte dále
Publikováno: 18.8.2016 10:30:34
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Opět jsme pro vás připravili oblíbený nástěnný plánovací kalendář plný fotografií psů různých plemen – i těch nepoznatelných. Psi odlišných barev, velikostí a povah ale mají společné to nejpodstatnější – srdce plné lásky a důvěry v člověka. Je jen na nás, zda mají svou lásku a důvěru skutečně komu dát. Kalendář je velmi praktický a je jistě i skvělým dárkem pro všechny, kteří si chtějí naplánovat své dny (nejen se psy), anebo se dívat na fotografie nejlepšího přítele člověka, kterým pes dokáže bezesporu být. Kalendář můžete dostat ZDARMA!

Čtěte dále
Publikováno: 18.8.2016 9:28:54
Kategorie: Výcvik a sport
<<<123>>>